Fenerbahçe Ülker değerlendirmesi!

Avrupa basketbolunun unutulmaz oyuncularından Theodoros Papaloukas, Avrupa Ligi'nin 15. yılı etkinliği kapsamında İstanbul'a geldi. NTV Spor'a Fenerbahçe Ülker'in Final Four şansını değerlendiren Papaloukas, sarı-lacivertlilerin genç oyuncusu Kenan Sipahi'den övgüyle bahsetti.

NTV Spor 06.05.2015 - 16:55

Avrupa basketbolunun efsane oyuncularından Theodoros Papaloukas, Avrupa Ligi'nin 15. yılı etkinliği kapsamında Fenerbahçe Ülker Sport Arena'daydı. Kariyerinde 2 Avrupa Ligi şampiyonluğu bulunan Papaloukas profesyonel basketbol hayatına 2012-2013 sezonun ardından son vermişti. 

Fenerbahçe Ülker'in Final Four şansını değerlendiren Papaloukas, “Büyük bir başarı. Türk takımları son senelerde çok daha iyiyler ve finalleri zorluyorlar. Fenerbahçe için Final Four'un çok daha önemli olduğunu biliyorum çünkü Avrupa'da tarih yazmak istiyorlar ve Final Four bunun ilk adımı. İlk maçta ev sahibi Real Madrid ile karşılaşacaklar. Eğer bunu doğru yönde kullanıp seyirci baskısını avantaja çevirirlerse kazanmaları kesinlikle sürpriz olmaz. Sonuçta bench'te de Obradovic gibi büyük bir isim var” yorumunu yaptı.

Fenerbahçe'nin Yunan oyuncusu Nikos Zisis ile sürekliği görüştüğünü ifade eden Papaloukas eski takım arkadaşına Final Four'da başarılar diledi. Zisis ile Kenan Sipahi hakkında da konuştuklarını vurgulayan Papaloukas, “Kenan sipahi çok büyük bir yetenek, ve bu yeteneklerini daha da iyi kullanacağını düşünüyorum. Zizis de bana onla ilgili çok güzel şeyler söyledi, iyi bir oyuncu olmasının yanısıra çok iyi bir karaktere de sahip olduğunu biliyorum, bu şekilde çalışmaya devam ederse sadece Fenerbahçe'nin değil Türk basketbolunun da gelişmesine büyük katkı sağlar ve Avrupa'nın sayılı oyuncuları arasına adını yazdırır” sözlerini sarf etti.

Eurolig'in 15. yılıyla ilgili de görüşlerini paylaşan unutulmaz oyuncu, "Avrupa Ligi bir başarı öyküsü olarak büyümeye devam ediyor" dedi.

Sayfa Yükleniyor...