Figueroa Caddesi'nde şampiyonluk geçidi

Lakers, şampiyonluk geçidini onbinlerce taraftarın eşliğinde düzenledi.

NTV Spor

22.06.2010 - 17:08

NBA Şampiyonu Los Angeles Lakers'ta kutlamalar devam ediyor. Lakers, Los Angeles şehrinde maçlarını oynadığı Staples Center'ın yer aldığı Figueroa Caddesi'nde geleneksel şampiyonluk geçidini yaptı.

Lakers oyuncuları, iki katlı üstü açık bir otobüsün üzerinde yaklaşık üç buçuk kilometrelik  yol boyunca onbinlerce taraftarı selamladı. Lakers fanatikleri, ezeli rakipleri Boston Celtics ve Shaquille O'Neal aleyhinde tezahüratlarda bulundular.

Geçit boyunca en çok dikkat çeken isimlerden biri de Ron Artest'ti. İlginç şapkasıyla dikkat çeken Artest'in mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Kendini çok iyi hissettiğini belirten Artest, “Öyle ki, gelecek sezon için çok heyecanlı olmama rağmen konuşmayacağım. Hemen salona girip çalışmak istiyorum, ama herkes beni salondan uzak tutuyor. Biraz dinlenmem gerektiğini söylüyorlar” dedi.

Geçide eşi Khole Kardashian ile birlikte katılan Lamar Odom, “İlkine oranla daha zor bir şampiyonluk elde ettik. Rakibimiz bizi çok yordu, Boston Celtics'e çok saygı duyuyorum" sözleriyle Celtics'i övdü.

Final serisinin en değerli oyuncusu Kobe Bryant ise kariyerinin en değerli şampiyonluğu olduğunu vurguladı. “Bu açık ara en iyisiydi, çünkü kazanırken en çok zorlandığım şampiyonluk buydu. Zorlu yollardan geçip kupayı kaldırdık. En tatlısı bu oldu” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...