"Fırsatları değerlendirmek istiyorum"

Fenerbahçe Ülker'in genç oyuncusu Can Maxim Mutaf, iyi bir kadro oluştuğunu belirtirken, gelecek fırsatları değerlendirmek istediğini söyledi.

NTV Spor 29.09.2012 - 12:26

Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol Takımı'nın genç oyuncusu Can Maxim Mutaf, bu sezon çok iyi bir kadro kurulduğunu, bu takımın ana oyuncularından biri olmak için çok çalışacağını söyledi.

Can, Fenerbahçe'nin altyapısında yetiştiğini, geçen sezon tecrübe kazanmak Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde oynadığını belirterek, "İyi bir sezon geçirdim ve A Milli Takım'a seçildim. Milli takımda olduğum için hazırlık aşamasında takımla fazla beraber olamadım" dedi.

Takıma geçen hafta katıldığını kaydeden 1991 doğumlu oyuncu, "Takımda atmosfer çok iyi. Bu sezon çok iyi bir kadro kuruldu. Çok büyük hedefler var. Hedefim burada ana oyunculardan biri olmak" ifadelerini kullandı.

"OYUNA GİRDİĞİM ZAMAN TAKIMI ATEŞLEMEK İSTİYORUM"
Can Maxim Mutaf, Fenerbahçe Ülker'in birçok kulvarda yarıştığını vurgulayarak, "Çok maç oynayacağız, çok yolculuk yapacağız. Takımda Ömer ağabey, Batiste gibi belli bir yaşın üzerinde oyuncular var. Onlar için de bu tempo biraz zorlu geçecek. Benim gibi genç oyuncular için bu tempo aslında büyük bir şans. Gelen her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum. Tabii ki herkes oynamak ister. Bu sene takıma katkı veren oyunculardan biri olmak istiyorum. Oyuna girdiğim zaman takımı ateşlemek istiyorum" diye konuştu.

Fenerbahçeli taraftarlardan kendilerini her maçta desteklemelerini isteyen Can, "Ülker Sports Arena gerçekten çok güzel bir salon. Taraftarlarımızdan burayı her maç doldurup, hani 'Cehennem' diyorlar ya, cehenneme çevirmelerini istiyoruz" dedi.

"2013 AVRUPA ŞAMPİYONASI KADROSUNDA OLMAK İSTİYORUM"
2013 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçlarında genç oyuncuların performansının eleştirilmesiyle ilgili Can, Milli takım daha kadro açıklandığında eleştirilmeye başlandığını, ama sonuçta finallere katılmaya hak kazandıklarını anlattı.

Elemelerde olumlu ve olumsuz şeyler yaşadıklarını anlatan genç oyuncu, "Bazı maçlar istediğimiz sonuçları alamadık, sıkıntı yaşadık ama takım olarak iyi mücadele ettik. Sonuçta Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkını elde ettik. Bir çok genç oyuncu kendini gösterme şansı buldu" şeklinde konuştu.

Can, 2013 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde de milli takım kadrosunda olmak istediğini kaydederek, "2013 Avrupa Şampiyonası Ömer ve Hidayet ağabeylerin belki son turnuvası olacak. Onlarla beraber hem genç oyuncular hem tecrübeli oyuncular olacak. 2013 Avrupa Şampiyonası'nda da milli takım kadrosunda olmayı hedefliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...