Forma rengi tepki çekti!

Erkekler Basketbol Ligi'nde Galatasaray Liv Hospital ile Banvit arasında oynanan yarı final serisinde takımların giydikleri formalar kafa karışıklığına yol açıyor... Ev sahibi ekiplerin; yapılan uyarılara karşın talimatlara aykırı hareket etmesi tepki topladı.

NTV Spor 29.05.2014 - 17:27

Galatasaray Liv Hospıtal ile Banvit arasında oynanan yarı final serisinde 3 maç geride kaldı.

Ancak seride oynanan üç maçın ikisinde takımların parkeye benzer renkteki formalarla çıkması; basketbolcuların hem tribünleri dolduran hem de ekran başında maçı izleyen sporseverler tarafından seçilmesini zorlaştırıyor.

Bandırma'da oynanan serinin ikinci maçında ev sahibi Banvit sahaya turuncu ağırlıklı, konuk Galatasaray ise sarı-kırmızı renkteki formayla çıkmıştı. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan serinin üçüncü maçında da değişen bir şey olmadı ve takımlar aynı formalarla mücadele etti.

Ancak Basketbol Ligi talimatlarına göre takımların farklı renk veya tondaki formalarla karşılaşma mecburiyeti bulunuyor. Zira maç temsilcisi, serinin ikinci maçı öncesi ev sahibi Banvit Kulübü yetkililerini uyarmalarına karşın, talimatlara uymadıkları ve forma değişikliği yapmadıkları için rapor tutmuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu da bandırma ekibine 3 bin türk lirası para cezası vermişti.

Sayfa Yükleniyor...