"Galatasaray sahtekarlık yaptı!"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Kadınlar Basketbol Ligi'nde Galatasaray'ın hükmen mağlubiyetiyle sonuçlanan Kizer olayı hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

NTV Spor 06.12.2015 - 23:09

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Kizer olayında Galatasaray'ın sahtekarlık yaptığını savundu.

Galatasaray'ın, TBF Başkanı Harun Erdenay'a yönelik "Fenerbahçeli" tepkisine futbol ve baketboldaki Galatasaraylı ve Beşiktaşlı federasyon başkanlarını anımsatarak yanıt veren Aziz Yıldırım, "Burada aslında sizlerin yazması gereken ama yazmadığınız, benim söyleyeceğim şeyler var" dedi.

Kizer'in Basne Hersek vatandaşlığına geçtiğini ama Bosna Hersek Milli Takımı'nda oynamadığını belirten Yıldırım, "Gitmişler federasyona, alt taraftaki insanlardan rica etmişler, onlar da lisansı vermişler. FIBa da Kizer'in Avrupa lisansıyla oynayamayacağını söylemiş. Harun Erdenay çok efendi davranıyor. Söyleyemiyor, ben söyleyeyim. Aşağıdaki insanları ayarlamışlar, ne karşılğında nasıl ayarlamışlar bilemem. Siz araştırın bulun. O insan tutmuş, ikinci bir lisans vermiş, ABD lisansı vermiş oynaması için. O zaman burada kim sorumlu? Kulüp sorumlu. Ve kim sorumlu? Fedrerasyon'daki o lisansı veren kişi sorumlu" dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun söz konusu çalışanı işten çıkardığını ama asıl yapması gerekenin dava açmak olduğunu da savunan Fenerbahçe Başkanı, "İşten atmayacak, mahkemeye verecek. Gelecek mahkemede neden lisans verdiğini anlatacak. Ne karşığında veya neden verdi? Federasyonda 17 sene çalıştığını söylüyorlar. 17 sene çalışan biri o lisansın verilmeyeceğini bilmez mi?" diye konuştu.

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu'nun "Özhan (Canaydın) Bey, Duygun (Yarsuvat) Bey orada olsaydı bunlar olmazdı" sözlerini anımsatan Yıldırım, "O lafa iyi bakmak lazım, ne damak istedi?" dedi.

Galatasaray'ı sahtekarlık yapmakla suçlayan Fenerbahçe Başkanı, "Siz gidip zorla sahtekarlık yapıyorsunuz. Bunu da federasyona yüklüyorsunuz. Ondan sonra diyorsunuz ki 'Ben spor yapıyorum'. Olmaz, yanlış!" ifadelerini kullandı.
 

Sayfa Yükleniyor...