Gasol: Magic yüzünden doktor olacaktım

Gasol, Magic Johnson yüzünden doktor olmak istiyormuş.

NTV Spor

23.06.2010 - 21:32

Kariyerinin ikinci NBA şampiyonluğunu kazanan Los Angels Lakers'ın İspanyol yıldızı Pau Gasol, zorlu geçen final serisini CNBC-E'de yayınlanan Jay Leno show'da değerlendirdi. Gasol  son maçının ardından uyumakta zorluk çektiğini söyledi.

"Uyumak kolay olmadı. Çok yorgundum. Ailemle ve arkadaşlarımla baş başa iyi vakit geçirdim. Uyuyamadım. Sabah beşte uyanıktım. İlk yarıda işler tam istediğimiz gibi gitmiyordu. Ancak endişelenmedik. Yine de kazanacak inanca sahiptik" açıklamasını yapan Gasol, ezeli rekabette yer almanın farklı bir duygu olduğunu vurguladı.

"Tabii ki Boston ve Los Angeles rekabetinin uzun bir mazisi var. Yaşarken bu rekabeti daha da iyi anlıyorsun. Çok küçük olduğum için geçmişteki maçları çok izleme fırsatı bulamadım. onlarla rekabet ederken bunu çok yakından hissedebiliyorsun. Taraftarın bunu nasıl yaşadığını da"ifadesini kullanan İspanyol yıldız Gasol, küçüklüğünde Magic Johnson yüzünden doktor olmak istediğini söyledi.

Gasol "Eskiden doktor olmak istiyordum. Annem doktor, babam hemşire. Evde hep tıpla konusu konuşulurdu. Birkaç şey daha var tabii ki. 11 yaşındayken Magic Johnson'ın hastalığını duymuştum. Basketbolu da yeni yeni seviyordum. Magic dünyanın her yerinde sembol olmuş bir isimdi. Çok büyük bir şaşkınlık geçirmiştim. O yaşlarda aıds gibi bir hastalıkla yeni taşıyordum. ve tıp daha geride olduğu için insanlar hemen ölüyordu. Aıds ve ölüm eş anlamlıydı. Çok şaşırmıştım ve bununla alakalı bir şeyler yapmak istemiştim. Bunun yolu da doktor olmaktı" diyen Gasol, tıbba ilgisinin devam ettiğini ve önümüzdeki hafta bir ameliyata gireceğini belirtti.

Gasol "Önümüzdeki hafta bir ameliyata katılmayı planlıyorum. bir omurilik ameliyatına gireceğim. Bu çok ilgimi çekiyor. bazı hastaları ve ailelerini tanıdım. Yaptıkları işleri gördüm. Boyum uzun olduğu için bazen çocuklar korkuyor ama olsun" açıklamasını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...