"Genç oyuncuları kazanacağız"

Beşiktaş Kadım Basketbol Takımı'nın başantrenörü Mehmet Can Öztürk, istedikleri takımı kuramadıklarını ama genç oyuncuları kazanacaklarını söyledi.

NTV Spor

20.10.2012 - 13:08

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde bu sezon genç bir kadroyla mücadele edecek Beşiktaş'ın başantrenörü Mehmet Can Öztürk, istedikleri takımı kuramasalar da bardağın dolu tarafından olaya baktıklarını ve genç oyuncuları kazanacaklarını ifade etti.

Ligin ilk haftasında yarın Tarsus Belediyesi'ni konuk edecek siyah-beyazlı takım, genç kadrosuyla bu mücadeleyi kazanarak sezona iyi bir başlangıç yapmayı hedefliyor.

Öztürk, ekonomik sıkıntılardan dolayı sezon başı istedikleri takımı kuramadıklarını belirterek, ''Şube önce kapatıldı, sonra yöneticilerimizin fedakarlığıyla tekrar devam kararı alındı. Diğer takımlar yaklaşık 2-3 aydır hazırlık kampı ve turnuvalarla lige hazır olarak giriyorlar. Biz takımı genç oyunculardan oluşturduk. Yabancı oyuncularımızı da kadroya dahil ediyoruz. İşimiz zor gözüküyor. Bardağın dolu tarafını görmeye çalışıyoruz. Bu süreçte genç oyuncuları kazanacağız'' diye konuştu.

Genç oyuncular için bu sezonun büyük bir fırsat olduğunu kaydeden Mehmet Can Öztürk, ''Zaman zaman kulüpler ekonomik sıkıntılar yaşayabiliyor. Biz de bu süreci en iyi şekilde atlatmaya çalışacağız. Açıkçası, devam edip etmeyeceğimiz belli olmadığı için genç oyuncularla çalıştık. Zor bir dönem geçirdik. Belirsizlik vardı. Geç de olsa lige katıldık. Bu dezavantajlı gibi gözüküyor ama zaman geçtikçe ve oyuncularımız oynadıkça tecrübe kazanacaklar. Biz de elimizden geldiğince maç kazanıp, ligde kalmak istiyoruz'' dedi.

"CAMİYA BÜYÜKLÜĞÜNE İNANDIĞIM İÇİN BURDAYIM"
Mehmet Can Öztürk, zor dönemde takımında başında bulunmasının nedeninin Beşiktaş'ın büyüklüğü olduğunu dile getirdi.

Geçen sezon ligde kalma mücadelesinde yine camianın büyüklüğüne inanarak hareket ettiğini anlatan siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, ''Nasıl geçen sezon zor bir süreçten geçip ligde kaldıysak, aynı şekilde bu sezon da bunu yapacağız. Ayrıca bizim erkek takımımız geçen sezon düşük bütçeyle 3 kupa kazanıp, ardından bu sezon başı Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı aldı. Camianın büyüklüğünü bildiğim için buradayım. Burada bulunmaktan mutluluk duyduğum için her ne şartta olursa olsun devam ediyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz, ama ben, oyuncularım ve yöneticilerimiz elimizden geleni yapıp, Beşiktaş'ın da büyüklüğünden yararlanarak başaracağız. Taraftarlar da büyük destek verecektir. Kadroyu genç oyunculardan oluşturduk. Bir iki yabancı oyuncu takviyesiyle mümkün olduğunca galibiyet alıp, ligde kalmak istiyoruz.'' diye konuştu.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ndeki kulüplerin büyük bütçelerle kadrolar kurduğunu kaydeden Öztürk, ''Dünyanın en iyi oyuncularının tercih ettiği bir lig mücadelesi vereceğiz. Ben de şampiyonluğa oynamayı isterim, ancak şartlar henüz buna uygun değil. Diğer kulüplerin inanılmaz bütçeleri var. O bütçeler sayesinde çok kaliteli yabancı oyuncuları transfer ediyorlar. Yanlarına da tecrübeli yerli oyuncuları koyuyorlar. Bizim bu bütçelerle yarışmamız zor gözüküyor. Genç oyuncularımız kendilerini göstermeye çalışacak. Biz de bunu avantaja çevirmeye çalışacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.
        
Kupaların salona getirilişinin ardından kulüpte 50 ve 40 yılını dolduran üyelere plaket verildi.

Sayfa Yükleniyor...