Gherardini'nin Fenerbahçe Beko'daki rolü değişti

Fenerbahçe Beko, Maurizio Gherardini'nin görevine Fenerbahçe Basketbol Operasyonları Genel Direktörü olarak devam edeceğini açıkladı.

NTV Spor 18.06.2022 - 13:11

Fenerbahçe Beko, 2014 yılından beri kulüpte genel menajerlik yapan Maurizio Gherardini'nin görevinin değiştiğini açıkladı. Gherardini sarı-lacivertlilerdeki görevine Fenerbahçe Basketbol Operasyonları Genel Direktörü olarak devam edecek.

Maurizio Gherardini'nin yerine genel menajerlik görevine ise Derya Yannier getirildi.

Fenerbahçe'nin açıklamasının tamamı

"Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın idari ekibinin iki değerli ismiyle yeniden anlaşmaya varılmış ve aynı zamanda görev tanımlamaları yeniden yapılmıştır.

Buna göre, 2014 yılından bu yana Erkek Basketbol Şubemizde "Genel Menajer" olarak görev alan ve şubemizin bu süreçte elde ettiği başarılarda önemli pay sahibi olan Maurizio Gherardini, 1 Temmuz 2022 itibarıyla görevine iki yıl boyunca "Fenerbahçe Basketbol Operasyonları Genel Direktörü" unvanıyla devam edecektir.

Fenerbahçe Ailesine 2021 yazında katılan ve bu tarihten itibaren şubemizde Erkek Basketbol Genel Menajer Yardımcısı olarak görev yapan Derya Yannier ise 1 Temmuz 2022'den itibaren "Fenerbahçe Erkek Basketbol Şubesi Genel Menajeri" olarak görev yapacaktır.

Erkek Basketbol Şubemizin istikrarlı yapısını daha da ileriye taşıyacağına inandığımız bu yapılanmanın Kulübümüz ve değerli yöneticilerimiz için hayırlı olmasını diliyoruz."

Sayfa Yükleniyor...