Gözü Avrupa şampiyonluğunda!

Fenerbahçe Ülker'in Çek pivotu Jan Vesely, THY THY Euroleague Final Four'unu şampiyon tamamlayabileceklerini söyledi.

NTV Spor 11.05.2015 - 11:26

Jan Vesely, yaptığı açıklamada, İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenecek THY Avrupa Ligi Dörtlü Final etabında kendileri adına en önemli şeyin, tüm takımın sağlıklı durumda sahada bulunması olduğunu kaydetti.

İspanya'nın Real Madrid, Rusya'nın CSKA Moskova ve Yunanistan'ın Olympiakos takımlarıyla birlikte Avrupa'nın en iyi 4 takımı arasına kaldıklarına dikkati çeken Vesely, şu ifadeleri kullandı: "Dörtlü Final'deki her takımın yüzde 25 şansı var. Bana göre dört takım da şampiyonluk için eşit şansa sahip. Orada en önemli şey sağlıklı olmamız. Bugüne kadar sergilediğimiz performansı Madrid'de ortaya koymaya devam edersek, şampiyon olmamız çok olası. Mühim olan sakatlık olmaması. Çünkü biz normal şartlarda THY Avrupa Ligi şampiyonu olabiliriz".

"EV SAHİPLİĞİ REAL MADRİD İÇİN DEZAVANTAJ DA OLABİLİR"
Çek oyuncu, Dörtlü Final'deki ilk maçlarını oynayacakları Real Madrid'in ev sahibi olmasının onlar adına avantaj olarak görülmesine karşın, bu durumun dezavantaja da dönüşebileceğini kaydetti.

İlk maçlarında Real Madrid'e karşı, rakip taraftar önünde önemli bir mücadele vereceklerinin altını çizen Vesely, "İlk maçı Real Madrid'le kendi salonunda oynayacak olmamız rakip için bir avantaj gibi gözükse de işler tersine dönebilir. Bu durum onlar üzerinde baskı da yaratabilir ve avantaj olarak görünen şey dezavantaja dönüşebilir. Biz sezon başından itibaren deplasman maçlarını çok iyi oynuyoruz. Bugüne kadar yaptığımızı orada tekrarlayabiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

Vesely, ilk hedeflerinin Real Madrid'i geçerek adlarını finale yazdırmak olduğunu aktarırken, "Kazanmamız adına kilit faktör konsantrasyon. Eğer aklımızı Dörtlü Final'de yapacağımız iki maçtaki 80 dakikaya verirsek, çok önemli şeyler başaracağımıza eminim" ifadelerini kullandı.

"DÖRTLÜ FİNAL'DE OLMAK MUHTEŞEM"
Jan Vesely, Fenerbahçe Ülker takımıyla THY Avrupa Ligi Dörtlü Final'ine kalmalarını, muhteşem bir durum olarak nitelendirdi.

"Dörtlü Final'de olmak muhteşem" diyen Çek oyuncu, "Umarım çok sayıda taraftarımız da bize Madrid'de destek olur. Kulüp adına gerçekten iyi bir başarı. Sonunda da bizim için en iyisini umuyorum" şeklinde konuştu.

Sarı-lacivertli ekipte başarılı bir sezon geçirdiğini da vurgulayan Vesely, "Benim kişisel performansım, takımın da kazanmasıyla önemli hale geliyor. Şimdiye kadar gayet iyi gittik. Benim performansım da fena değildi. Takımın kazanması önemli olduğundan, benim performansımın iyi olması ikinci planda kalıyor. Hem takımım hem de ben iyi durumdayız" diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...