"Grupta liderliğin önemi yok"

Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman, Lokomotiv Kuban galibiyetinin ardından, "Bizim için fark hiç önemli değildi. Bu gruptan 1. veya 2. çıkmanın hiçbir önemi yok. Ama mutlaka kazanmamız gerekiyordu" dedi.

NTV Spor 28.11.2012 - 23:19

Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman, ULEB Avrupa Kupası'nda 76-52 kazandıkları Lokomotiv Kuban maçıyla ilgili olarak, ''Gerçek bir basketbol ortamında, sağlıklı koşullarda bizim daha iyi takım olduğumuzu gösterdik'' dedi.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Ataman, sarı-kırmızılı takımın müsabakada gerçek karakterini ortaya koyduğunu ifade ederek, ''Maçın başından itibaren Galatasaray Medical Park, gerek Türkiye liginde gerekse Avrupa Kupası'nda olması gereken karakterini ve oyun tarzını ortaya koydu. En az benim ve taraftarımız kadar Rusya'da yaşadığımız şartlara hırslanan, konsantre olan oyuncularımı kutluyorum'' diye konuştu.

Rus temsilcisine karşı hem hücumda hem de savunmada çok iyi olduklarını aktaran Ataman, ''Bu akşam gerçek bir basketbol ortamında, sağlıklı koşullarda bizim daha iyi takım olduğumuzu gösterdik. Müthiş bir savunma yaptık. Hücumda topu iyi çevirdik. Bizim için fark hiç önemli değildi. Bu gruptan 1. veya 2. çıkmanın hiçbir önemi yok. Ama mutlaka kazanmamız gerekiyordu. Bir ara fark 27 sayıya kadar çıktı. Tabii ki oralara geldikten sonra süsleyelim istedik. Ona da son 7 saniyede hakem mani oldu. İki tane yüzde yüz faul çalınmadı. Bu önemli değil. İnşallah bu takımla Avrupa Kupası finalinde oynarız ve gücümüzü gösteririz.'' dedi.
        
"DOMERCANT'IN DURUMU MR'DAN SONRA NETLEŞİR"

Ergin Ataman, geçirdiği uzun sakatlığın ardından çıktığı ilk maçta sakatlanarak oyunu bırakmak zorunda kalan ABD'li oyuncuları Henry Domercant'ın durumu hakkında da bilgi verdi.

Domercant'ın şanssız bir sezon geçirdiğini dile getiren Ataman, ''Müthiş bir azimle sakatlıklarını atlattı. Son 4 gündür bizimle birlikte antrenman yapıyordu. Maça girince kalitesini gösterdi ve üç sayılık basketini attı. Dizine aldığı bir darbe sonucu 2 ay önce sakatlandığı yerden tekrar sakatlandı. Doktorlar bana iyi gözükmediğini söylediler. Şimdi bir şey söylemek zor. Moral olarak büyük bir çöküş yaşıyor. Bizim için de çok değerli bir oyuncu. Takımımızın en değerli transferlerinden biri. Durumu MR'dan sonra netleşir.'' dedi.

DUDLEY: BİZİM İÇİN ZOR MAÇTI
Sarı-kırmızılı takımın oyuncularından Erwin Dudley ise Lokomotiv Kuban'dan daha iyi bir takım olduklarını bildiklerini söyleyerek, ''Bizim için zor maçtı. Bunu da biliyorduk. Geçen hafta zor bir seyahat yaptık. Onun sonucunda da farklı kaybetmiştik. Onlardan çok daha iyi takım olduğumuzu biliyorduk. Geçen haftaya dönersek, çok zor şutları attılar. Biz de bunu biliyorduk. Gerçek gücümüzü gösterdik'' yorumunda bulundu.

Galatasaray taraftarlarına teşekkür eden Dudley, ''Rakibimizin de kalabalık bir taraftarı vardı ve üzerimizde baskı oluşturmuşlardı. Bu atmosferi bugün de Galatasaray taraftarları fazlasıyla yaşattı. Onlara teşekkür etmek istiyorum'' ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...