"Güven, başarının %50'sidir"

Basketbol Federasyonu CEO'su Hidayet Türkoğlu, NTV Spor'da yayınlanan Adil Oyun'un konuğu oldu ve Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinin sorularını yanıtladı...

NTV Spor 11.03.2016 - 17:24

Adil Oyun'da Rıdvan Dilmen'in bu haftaki konuğu Basketbol Federasyonu CEO'su Hidayet Türkoğlu'ydu. Türkoğlu basketbol kariyerini ve yeni hedeflerini anlattı.
 
Hidayet Türkoğlu, genç yaşta NBA'e gidişini şöyle anlattı: "Türkiye'de başlayan serüven, sonra belli noktalara erişebilmem, bunlar hep daha sonraki hedeflere götürmeye başlıyor. 1999'da Anadolu Efes ile Final Four oynamıştık, Avrupa'nın en iyi 5'ine seçilmiştim. Artık Türkiye'de bu seviyede kalacağıma inandım, 18-19 yaşındaydım. O zaman da kendime çok güvenirdim, zaten başarının başlıca sebebi budur. Güven, başarının %50'sidir, o zaman da NBA'e gitmeyi denedim."

Türkoğlu, TBF'deki görevini de tanımladı: "Görev tanımımız ayrıldı. NBA'de basketbol dışındaki tecrübeler edindim 15 yılda. Çünkü NBA sadece basketbolda değil tüm spor branşlarında dünyanın 1 numarası. 15 yılın içinde pek çok organizasyonda bulundum. Harun (Erdenay) Başkan ile konuşmalarımızda o yönde de faydalı olabileceğimi düşündüm. Şu an hem Milli Takımlardan, hem liglerden, hem sponsorlardan sorumlu CEO olarak göreve geldim. Oradaki fikirlerimi buradaki arkadaşlarla paylaşıp, basketbolu nasıl daha popüler hale getirebiliriz diye çalışmalar yapıyoruz"

 

Sayfa Yükleniyor...