"Güzel oldu"

Spor Toto Basketbol Ligi'nin 11. haftasında Beşiktaş Sompo Japan'ı 99-86 mağlup eden Darüşşafaka Doğuş'un başantrenörü Oktay Mahmuti, 13 sayı farkla kazanmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

NTV Spor

20.12.2015 - 23:51

Mahmuti, müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında, zor bir karşılaşma olduğunu belirtti.

Maç boyunca oyunun ritmini kontrol ettiklerini kaydeden Mahmuti, "Ne zaman ki ritmimiz düştü, o zaman rakibimiz hemen karşılık verdi çünkü Beşiktaş Sompo Japan çok yetenekli bireysel oyunculardan kurulan bir takım. Üç gün önce oynadığımız çok önemli karşılaşmanın ardından iyi bir rakibe karşı 13 sayı farkla galip gelmek bizim açımızdan güzel oldu" diye konuştu.

BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN CEPHESİ
Beşiktaş Sopo Japan Başantrenörü Yağızer Uluğ, ilk çeyrekten itibaren oyun kontrolünü eline geçiren ve maç boyunca oyun temposunu yönlendiren Darüşşafaka Doğuş'u, haklı galibiyetinden ötürü kutladığını söyledi.

Maç boyunca savunma direncini yükseltmeye çalıştıklarını belirten Uluğ, "Birebir savunma vardı ve çok kolay yenildik. Bu da bir türlü maçın kontrolünü elimize alamamamıza neden oldu. Daha büyük hedeflere oynayabilmek için savunma direncimizi yükseltmek zorundayız" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...