Haftanın asist kralı Emir

THY Euroleague'de 10. haftanın en çok asist yapan oyuncusu, 11 asistle Emir Preldzic oldu.

NTV Spor

24.12.2010 - 14:16

Basketbol THY Euroleague'de sona eren normal sezonda gruplarda 10. ve son hafta maçlarında en çok asist yapan oyuncu Fenerbahçe Ülkerli Emir Preldzic oldu.

Sarı-lacivertli takımın dün akşam İstanbul'da, Fransız temsilcisi Cholet Basket ile yaptığı maçta 11 asistle oynayan Preldzic, 10. haftanın en çok sayı pası veren ismi olarak ön plana çıktı.

Preldzic'in ardından 10. haftada CSKA Moskovalı Holden, Efes Pilsen maçında 10 asistle oynayarak, bu istatistikte 2. sırada yer aldı.

Diğer yandan, THY Euroleague'de 10 haftalık normal sezonun en iyi bireysel performansa sahip oyuncusu, 42 performans endeksi derecesiyle, Rus takımı Khimki'nin ABD'li oyun kurucusu Keith Langford oldu.

Maç başına 18.70 sayı ortalamasıyla oynayan Langford, sayı krallığında da ilk sırada yer alırken, Zalgiris Kaunas'ın Litvanyalı oyuncusu Paulius Jankunas, maç başına 7.80 ribauntla, toplam ribauntta ilk sırada bulunuyor.

İspanya takımı Caja Laboral'ın İtalyan oyuncusu Marcelinho Huertas ise maç başına 5.80 asistle, bu istatistikte ilk sırada yer aldı.

Bu arada, Türk takımlarından Efes Pilsen'in Sırp oyuncusu Igor Rakocevic, sayı krallığında maç başına 15.78 ortalamayla 4, Fenerbahçe Ülkerli Mirsad Türkcan da 6.70 ortalamayla toplam ribauntta 5. sırada kendisine yer buldu.

Sayfa Yükleniyor...