"Havaya girmemeliyiz"

Beko Basketbol Ligi'nin son haftasında Anadolu Efes'i 76-72 yenen Torku Konya Selçuk Üniversitesi'nin başantrenörü Aziz Bekir, zorlu bir maçı kazandıkları için mutlu olduklarını, ancak galibiyetle havaya girmemeleri gerektiğini söyledi.

NTV Spor

14.01.2014 - 00:01

Torku Konya Selçuk Üniversitesi'nin başantrenörü Aziz Bekir, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, oyuncularının savunmada hataları olduğunu ifade etti.
     
Hataları düzeltmedikleri takdirde gelecek maçlarda işlerinin zorlaşacağını belirten Bekir, "Böylesine zorlu bir maçı kazandığımız için mutluyuz, ancak galibiyetle havaya girmememiz gerekiyor. Maçta iki tane büyük hata yaptık. Birincisi; hücum ribaundunu çok veriyoruz. İkincisi ise hücum organizasyonlarında, top kayıpları yapıyoruz. Bunları düzeltmemiz lazım" dedi.

Bekir, bundan sonraki hedeflerinin kalan her maçı kazanmak olduğunu sözlerine ekledi.

AGGELOU: ÇOK KÖTÜ PERFORMANS SERGİLEDİK
Anadolu Efes Başantrenörü Vaggelis Aggelou da ikinci yarı çok kötü performans ortaya koyduklarını dile getirdi.
     
Kötü performansın sebebinin savunma olduğu anlatan Aggelou, "İkinci yarı 47 sayı yedik. İlk yarı bu sayı 29'du. Bu bizim en büyük problemimiz oldu. Savunmada başlayan basketbol hedeflerine oyuncularımızı odaklamakta zorluk çekiyoruz. Savunmada o hedeflerimiz üzerinde ısrar edeceğiz. İşimize devam ediyoruz. Torku Konya Selçuk Üniversitesi'ni, maçı kazandıkları için tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...