Hidayet: "Şu an keyfini çıkarıyorum"

Toronto ve Phoenix maceralarının ardından geri döndüğü Orlando Magic'te eski performansına yaklaşan Hidayet Türkoğlu, şu anda Orlando'da olmanın keyfini çıkarttığını söyledi. Hido, içerisinde bulunduğu atmosferi anlatırken Fenerbahçe Ülker ile Efes Pilsen'i yakından takip ettiğini belirtti.

NTV Spor

05.02.2011 - 11:59

NBA'de Orlando Magic formasını giyen Hidayet Türkoğlu, basketbol kariyerinin en iyi yıllarını Orlando'da geçirdiğini ve burada kendisini çok iyi hissettiğini belirterek, ''Toronto ve Phoenix'e gittikten sonra buraya her zaman dönmek istiyordum. Kendimi burada hem oyun olarak hem de yaşam olarak daha rahat, güvende hissediyordum. Allah tekrar bugünleri gösterdi ve şu an buradayım. Şu an sadece keyfini çıkarmaya bakıyorum'' dedi.

"HENÜZ İSTEDİĞİM NOKTADA DEĞİLİM"
Magic'in deplasmanda Washington Wizards'ı 110-92 yendiği maçın ardından Türk basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hidayet, performansının diğer yıllara nazaran daha iyi olduğunu düşündüğünü, ancak henüz istediği noktada olmadığını söyledi.

"SAKATLIKLARLA BOĞUŞUYORUM"
Hidayet, ''Sakatlıklarla boğuşuyorum şu an, onlar beni biraz etkiliyor. İnşallah kısa zamanda onları atlatıp istediğim performansa en yakın zamanda çıkacağım'' diye konuştu.

''DWIGHT NASIL OLSA YAKALAR...''
Basketbol kariyerinin en iyi sezonunu Orlando'da geçirdiğini, çünkü hem Dwight Howard gibi etkili bir uzun oyuncuyla beraber oynamanın hem de etrafındaki şutör oyuncuların işini kolaylaştırdığını anlatan Hidayet, Dwight ile oyun içinde çok iyi anlaştıklarını belirtti. Hidayet, ''Ben sadece müdafaanın bize karşı yaptığı önlemi iyi okuyup, ona göre karar veriyorum. Ya kendim kullanıyorum ya da yardım geldiği zaman, Dwight nasıl olsa yakalayacak diye sadece topu havaya atıyorum'' dedi.

Hidayet, takım olarak iki sezon önceki başarılarına tekrar ulaşmak istediklerini, bunun için gereken çalışmaları yapacaklarını kaydetti.

"ESKİ BAŞARILARIMIZI YENİDEN YAKALAYZCAĞIZ"
Takımda şu an sakatlıklar nedeniyle eksik oyuncuların bulunduğunu ve istedikleri durumda olmadıklarını ifade eden Hidayet, ''Ama inanıyorum ki herkes iyileştiği zaman o seviyede olacağız. İnşallah iki sene önce bulunduğumuz noktalara tekrar gelip Orlando'yu en iyi şekilde temsil ederiz'' dedi.

''PERFORMANSIMDAN HENÜZ MEMNUN DEĞİLİM''
Hidayet, hakkında söylenen olumlu sözlerin kendisini mutlu ettiğini belirterek, ''Sonuçta tekrar performans olarak iyi bir grafik çiziyorsam bir sporcu olarak bu beni mutlu eder. Ama söylediğim gibi ben kendi performansımdan henüz memnun değilim. Daha iyi noktalara geleceğime inanıyorum. İnşallah da buna en kısa zamanda ulaşırım'' diye konuştu.

"HER ZAMAN DÖNMEK İSTİYORDUM"
''Phoenix'ten sonra Orlando'da kendini nasıl hissediyorsun'' sorusu üzerine Hidayet, ''Gayet iyi diyebilirim. Basketbol kariyerim olarak en iyi yıllarımı Orlando'da geçirdim. Toronto ve Phoenix'e gittikten sonra buraya her zaman dönmek istiyordum. Kendimi burada hem oyun olarak hem yaşam olarak daha rahat, güvende hissediyordum. Allah bugünleri tekrar gösterdi ve şu an buradayım. Şu an sadece keyfini çıkarmaya bakıyorum'' dedi.

NBA'de forma giyen diğer Türk oyuncularla da diyaloğunun çok iyi olduğunu anlatan Hidayet, Semih Erden ve Ömer Aşık'ın, ilk seneleri olmasına rağmen gayet iyi bir grafik çizdiklerine inandığını söyledi.

''ÖMER VE SEMİH'E ABİLERİ OLARAK TAVSİYELERDE BULUNUYORUM''
Ömer ve Semih'e, kafa olarak kopmamaları ve daima çalışmaları, fırsat geldiği zaman da bunu en iyi şekilde değerlendirmeleri gerektiği yönünde tavsiyelerde bulunduğunu belirten Hidayet, şöyle devam etti:
''Benim NBA'de 11'inci senem, onların ilk senesi. Abileri olarak onlara yardım etmem gerekiyor. Sezon uzun, sakatlıklarla boğuşuyor çoğu takım. Bunun en iyi örneğini Boston'da Semih yaşamıştı. Birkaç uzun oyuncu sakatlandığı zaman ilk beşte başlama fırsatı buldu, bunu da en iyi şekilde değerlendirdi. Buna devam ederse sanırım istediği dakikaları alacaktır.''

"DÜNYA ÇAĞINDAKİ BAŞARIMIZI BURAYA GERİ GELDİĞİMDE DAHA İYİ ANLADIM"
Türk Milli Takımının son Dünya Basketbol Şampiyonası'nda ulaştığı başarılardan dolayı takım arkadaşlarından tebrikler aldığını kaydeden Hidayet, ''Sonuçta herkes bunu izledi ve bizim ne kadar iyi performans sergilediğimizi, iyi bir takım havası sergilediğimizi herkes görmüş oldu. Bunun dünya çapında ne kadar duyulduğunun ben buraya geldiğim zaman farkına vardım. Bir Türk olarak bu beni mutlu ediyor'' dedi.

Hidayet, Türk Milli Takımı olarak fırsatları yeniden yakalayıp, tekrar dünya çapında en iyi yerlere gelmeyi istediklerini belirtti.

''EFES VE FENERBAHÇE ÜLKER'İN BAŞARILARINI TAKİP EDİYORUM''
Hidayet, Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker'in Avrupa'da sağladığı başarıları takip ettiğini, oyunculardan özellikle Kerem Tunçeri ve Ömer Onan ile sürekli diyalog halinde olduğunu da kaydetti.

Bu iki oyuncunun performanslarını kutlamak gerektiğini, Dünya Şampiyonasından sonra inanılmaz bir çıkış yakaladıklarını belirten Hidayet, takımlarının da Türkiye'yi Avrupa'da en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi.

Hidayet, ''Türk sporunun dünya çapında belli bir noktaya gelmesi biz Türk sporcuları mutlu eder. O yüzden emeği geçen herkesi kutluyorum. İnşallah böyle devam eder ve Türk sporunu dünya çapında en iyi noktaya getiririz'' diye konuştu.

Mehmet Toroğlu / A.A.

Sayfa Yükleniyor...