"Hücumda kötü savunmada iyiydik"

FIAT Türkiye Kupası çeyrek final maçında Anadolu Efes'i 67-66 yenerek yarı finale yükselen Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, hücumda kötü oldukları bir maçı savunmadaki iyi oyunlarıyla kazandıklarını söyledi.

NTV Spor 18.02.2016 - 01:15

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Sarıca, mücadele dozu yüksek ve kendileri için zor olan bir maçı geride bıraktıklarını vurgulayarak, "Hücum anlamında çok kötü oynadık. Ona rağmen bu tarz bir maçı kazanmak bizim için çok önemliydi. Savunma olarak çok iyiydik. Bu tarz turnuvaları maç maç düşünmek lazım. Biz ilk turu geçtik. Şimdi Fenerbahçe maçına hazırlanacağız" diye konuştu.

SONER: SAVUNMADA MÜKEMMELDİK
Pınar Karşıyaka oyuncusu Soner Şentürk, çok önemli bir galibiyet aldıklarını dile getirerek, "Kupanın favorisi yok ama en iyi takımlardan biri Anadolu Efes'ti. Baktığımız zaman iki tane dış isabetimiz var. Bu isabetlerle maç kazanmak kolay değil. Savunma konusundaki başarımız ve sertliğimiz mükemmeldi. Anadolu Efes, dış atışla maç kazanan bir takım. Bugün de attılar ama onları yüzde 36'larda tutmak hedefimizdi. Kritik nokta buydu" dedi.

Sayfa Yükleniyor...