Igor Kokoskov: NBA'de bile 8 günde 4 maç oynamadım

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Igor Kokoskov ise yoğun maç takviminin kendilerini olumsuz etkilediğini söyledi.

NTV Spor 17.01.2021 - 17:27

Ülker Spor ve Etkinlik Spor Salonu'nda oynanan derbi karşılaşmasının ardından FBTV'ye konuşan Kokoskov, oyuncularının iyi çalıştığının altını çizdi.

Kokoskov, takvimin kendilerini etkilediğini vurgulayarak, "Ben 20 yıllık bir NBA tecrübesi yaşadım ve maç sayısının çok yoğun olduğu o organizasyonda bile 8 günde 4 maç oynamadım. Elbette buna sığınmamalıyız. Beşiktaş genç bir takım ve iyi oynadılar. Dinlenmek için daha çok vakitleri vardı, bize göre daha diriydiler. Bu da onların enerjisinin bize kıyasla daha yüksek olmasını sağladı." dedi.

Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettiklerini anlatan Sırbistanlı başantrenör, "Biz takımımızı, kulübümüzü ve taraftarlarımızı çok önemsiyoruz. Bunun için de her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ancak bu takvimin etkilerinden dolayı bazı boş şutların, hatta turnike atışların kaçtığını gördük. Hala zamana ihtiyacımız olan noktalar var. Oyuncularım iyi çalışıyorlar. Şimdi dinlenmeli ve tedavi olması gereken oyuncularımızla ilgilenmeliyiz. Hemen ardından da daha çok çalışmalıyız. Sonrasında da THY Avrupa Ligi'nde ilk sırada olan CSKA Moskova ile deplasmanda karşılaşacağız. Onlar çok iyi bir takım ve önümüzde önemli bir meydan okuma var." diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...