"İlk yarıda savunmamız iyiydi, maçı böyle kazandık"

THY Euroleague'in 13. haftasında sahasında Kızılyıldız MTS'yi 82-56 mağlup eden Fenerbahçe Doğuş'un başantrenörü Obradovic, iyi savunma yapmalarının galibiyette önemli bir etken olduğunu söyledi.

NTV Spor 20.12.2017 - 00:03

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Obradovic, "Zorlu bir program içinde son zamanlarda çok iyi oynayan bir takıma karşı oynadık. Son Avrupa Ligi ve Adriyatik Ligi maçlarında performansları mükemmeldi. İlk saniyeden baskı uygulamaya çalıştık. Benim için en önemli nokta agresif savunmamızdı. Ne olursa olsun maç 40 dakika ve oyunculara başından sonuna aynı oynamalarını söylüyoruz. İlk yarıda savunmamız iyiydi, maçı böyle kazandığımızı düşünüyorum. Oyuncularıma güzel maç için teşekkür ediyorum." dedi.

Takımın eski oyuncusu Pero Antic'e Fenerbahçe taraftarının büyük ilgi gösterdiğinin hatırlatılması üzerine Obradovic, "Antic bu takımın büyük bir parçasıydı. Antic, 2 sene boyunca büyük katkılarda bulundu. Kızılyıldız takımında lider gibi genç oyunculara çok şey öğretiyor." şeklinde konuştu.

DUSAN ALIMPIJEVIC: FENERBAHÇE HAK EDEREK KAZANDI
Kızılyıldız Başantrenörü Dusan Alimpijevic ise Fenerbahçe'nin maçı hak ederek kazandığını dile getirdi.

Fenerbahçe'nin çok büyük bir kulüp olduğunu vurgulayan Alimpijevic, "Fenerbahçe ve Obradovic'i tebrik ediyorum. Maç öncesinde söylemiştim Fenerbahçe sizin eksik yönlerinizi gösteriyor. Rotasyonda gecikirseniz şutlarla cezalandırıyorlar. Bizim için bu maç bir ders, her maç kendimizi geliştirmemiz lazım." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...