Işıl: Tek bir koltuk boş kalmayacak

Takım kaptanı Işıl Alben " Pazar günü Abdi İpekçi'de 12 bin Galatasaray taraftarı olacak. Tek bir koltuk boş kalmayacak" dedi.

NTV Spor

08.04.2011 - 15:01

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) play-off final serisinde ezeli rakibi Fenerbahçe ile karşılaşacak Galatasaray Medical Park'ın başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, sezonu şampiyon tamamlamak için en önemli avantajlarının taraftarları olduğunu belirterek, "Seride en önemli avantajımız, salona 12 bin taraftarımızın gelmesi olacak" dedi.

Yıldızoğlu, Galatasaray Kulübü'nün internet sitesinde yer alan açıklamasında, sezon içinde ezeli rakipleriyle 6 kez karşılaştıklarını, ancak iki ekibin de kadrolarında bazı değişikliklerin olduğunu vurgulayarak, "Şu an iyi durumdayız. Fenerbahçe, yeni kimyasına büründü ve buna adapte olmaya da başladı" değerlendirmesini yaptı.

Sezonu şampiyon olarak tamamlamayı çok istediklerini kaydeden Ceyhun Yıldızoğlu, şunları kaydetti:"Seride saha avantajımız var. Bu avantaj, 12 bin Galatasaray taraftarının Abdi İpekçi Spor Salonu'na gelmesiyle anlam kazanacak. Biz de onlarla birlikte büyük hedefimize doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Karşımızda son derece donanımlı bir rakip olacak. Bu engeli aşmak için de özel bir play-off finali performansı sergilememiz gerekecektir. O istediğimizperformansı sergilediğimiz zaman da mutlu sona ulaşacağımızı düşünüyorum."

IŞIL: "TEK BİR KOLTUK BOŞ KALMAYACAK"
Takım kaptanı Işıl Alben ise seride ilk iki maçı kendi sahalarında oynayacaklarını dile getirerek, "Evimizdeki iki maçı kazanarak, Caferağa'ya avantajlı gitmek istiyoruz" dedi.Işıl, çok zor zamanlar geçirdiklerini, ancak onları tamamen atlattıklarını ve iyi bir hava yakaladıklarını ifade ederek, "Takım arkadaşlarıma sonsuz bir inancım var. İnanarak söylüyorum, pazar günü Abdi İpekçi'de 12 bin Galatasaray taraftarı olacak. Tek bir koltuk boş kalmayacak. Biz kadın basketbolu için rekor olan bir taraftar topluluğuyla Avrupa'da şampiyon olmuştuk. Kendi rekorumuzu geliştirerek üç sene önce olduğu gibi mutlu sonu yaşamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Sylvia Fowles ise salonu dolduracak Galatasaray taraftarı önünde kazanmaya odaklandıklarını belirtti.

"ŞAMPİYONLUĞU KUTLAYACAĞIZ"
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) play-off final serisinde Fenerbahçe ile karşılaşacak Galatasaray Medical Park'ın
menajeri Müge Erdem, seri sonunda şampiyonluğu kutlayacaklarına inandığını söyledi.

Erdem, Galatasaray Kulübü'nün internet sitesinde yaptığı açıklamada, serinin ilk iki maçını kazanarak Caferağa Spor Salonu'na avantajlı gitmek istediklerini belirterek, ''Umarım taraftarımızla birlikte bu hedefimizi gerçekleştireceğiz. Seri sonunda hep beraber şampiyonluğu kutlayacağız'' dedi.

Kendi evlerinde yapacakları serinin ilk iki maçının biletlerinin satışının devam ettiğini kaydeden Müge Erdem, ''Satışlardan memnunuz. Taraftarlarımıza gösterdikleri yoğun ilgiden ve takımımıza duydukları güvenden dolayı çok teşekkür ederiz. Onların desteği bizim için oldukça önemli'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...