İşte Kobe'nin en iyi 5'i

NBA takımlarından Los Angeles Lakers'ın yıldızı Kobe Bryant, kariyeri boyunca karşılaştığı en iyi oyuncuların Hakeem Olajuwon, Michael Jordan, Kevin Durant, LeBron James ve Clyde Drexler olduğunu söyledi.

NTV Spor

22.12.2015 - 17:10

Basın mensuplarının katıldığı telekonferansta açıklamalarda bulunan 37 yaşındaki Bryant, kariyeri boyunca birçok önemli takım ve oyuncuyla oynama fırsatı yakaladığını belirterek, "Karşı karşıya geldiğim en iyi takımlar San Antonio Spurs, Sacramento Kings, Detroit Pistons, Boston Celtics ve Chicago Bulls oldu. Hakeem Olajuwon, Michael Jordan, Kevin Durant, LeBron James ve Clyde Drexler ise karşılaştığım en iyi oyuncuların başında geldi" ifadelerini kullandı.

NBA kariyerini bitirdikten sonra başka ülkelerde forma giymek gibi bir düşüncesi olmadığını da aktaran Bryant, "Aslında ABD dışında basketbol oynamak isterdim ama bunun olması mümkün gözükmüyor. Vücudum buna izin vermeyecek. Emekli olduktan sonra basketbol oynamayacağım ama çocuklara destek olmak ve basketbolun yayılmasına yardımda bulunmak gibi bazı konular için mutlaka deniz aşırı ülkelere ziyaretlerde bulunacağım" diye konuştu.

Bir zamanlar Beşiktaş forması da giyen eski NBA oyuncusu Allen Iverson'ın kendisi için "Başka bir Kobe yok ve olmayacak" sözlerinin hatırlatılması üzerine Bryant, "Başka Michael Jordan, Magic Johnson ve Larry Bird olmadığı gibi başka Kobe de yok. Herkesin kendine has özellikleri vardır çünkü hepimiz farklı insanlarız" değerlendirmesinde bulundu.

Son olarak futbol dünyasında yaşanan skandallar ile Sepp Blatter ve Michel Platini'ye verilen sekizer yıllık men cezalarının temiz spor için atılan ilk adım olduğunu vurgulayan ABD'li basketbolcu, "Her şeyden önce spor temiz olmalıdır. Bu tip olaylar spor müsabakalarının insanlarda oluşturduğu saf duyguları etkileyebiliyor. Futbolun başındaki kişilerin bu sorunları en kısa zamanda çözeceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...