İtalya'da basketbol sezonu sonlandırıldı

İtalya Basketbol Ligi Federasyonu, 2019-2020 sezonunun sona erdirildiğini açıkladı.

NTV Spor

07.04.2020 - 21:02 | Son Güncelleme: 07.04.2020 - 21:45

İtalya Basketbol Federasyonu Başkanı Giovanni Petrucci'nin federal konseyle görüşmesinin ardından basketbol ligi sona erdirildi.

Karar fedarasyonun internet sitesinden açıkladı. Açıklamada, "Başbakanlık kararları ile şimdiye kadar Hükümet ve Bölgeler tarafından çıkarılan yönetmeliklerden, spor müsabakalarının güvenlikli bir şekilde yeniden başlatılması konusunda kesin bir tarihin ortaya çıkmadığı düşünüldüğünde, maçların yapılması düşünülemez" denildi.

Kararda, hükümetin aldığı soylam mesafelere uyum kararları, bir çok sporcunun ülkesine dönmesi ve kulüplerin son durumuyla gelecekteki finansal durumu da etkili oldu.

Açıklamada, mevcut sezonunun sona erdiği ilan edilerek, kulüplerin ve sporcuların, maç faaliyeti olmayacağı için ortaya çıkacak ek maliyetleri önleme konusunda gerekli adımları atmalarına olanak sağladığı bildirildi.

17 takımın mücadele ettiği Serie A'da Kovid-19 salgını nedeniyle maçlara ara verilmeden önce Segafredo Virtus Bologna, 18 galibiyet, 2 yenilgi ve 36 puanla lig lideriydi.

İtalya'da lig iptal edilirken, şampiyonun kim olacağı, küme düşmenin nasıl gerçekleşeceği ve Avrupa kupasına hangi takımların gideceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

Sayfa Yükleniyor...