"İyi bir galibiyet aldık"

Union Olimpija'yı deplasmanda yenerek liderliğe yükselen Fenerbahçe Ülker'in şube direktörü Nedim Karakaş, yaşadıkları tüm tatsız olaylara rağmen iyi bir galibiyet aldıklarını söyledi.

NTV Spor

20.10.2012 - 13:55

Basketbol THY Euroleague A Grubu'nda Slovenya temsilcisi Union Olimpija'yı deplasmanda 81-75 yenerek liderlik koltuğuna oturan Fenerbahçe Ülker'in şube direktörü Nedim Karakaş, yaşadıkları tüm tatsız olaylara rağmen iyi bir galibiyet aldıklarını ifade etti.

Nedim Karakaş, yaptığı açıklamada, genç ve seyircisi önünde iyi oynayan bir takımı yendiklerini, bu galibiyet serisini devam ettirmek istediklerini ifade etti.

Slovenya'da birçok tatsız olay yaşadıklarını vurgulayan Karakaş, ''Havaalanında Romain Sato göz altına alındı. Üzerine, Kaya Peker de maçtan önce rahatsızlandı ve kendisinden hiç faydalanamadık. Oyunun son periyodunda ise Bo McCalebb'in ayak bileği burkuldu. Ama sahada mücadele eden diğer sporcularımız, her şeye rağmen güzel bir galibiyete imza attı. Union Olimpija deplasmanında, tüm tatsız olaylara rağmen, iyi bir galibiyet aldık'' dedi.

Maçın hiçbir anında kaybetme tereddütü yaşamadıklarını belirten sarı-lacivertlilerin şube direktörü, ''İlk devrenin sonunda üst üste yediğimiz iki tane 3 sayılık basketle soyunma odasına yenik girdik. Aynı şey maçın sonunda da olabilirdi. Buna müsaade etmedik. Avrupa'da oynadığınız her maçı kazanabilirsiniz de kaybedebilirsiniz de. O günkü performanslara da bağlı. Bu bakımdan galip geldiğimiz için son derece mutluyuz. Artık, Beko Basketbol Ligi'nde yarın sahamızda oynayacağımız TED Ankara Kolejliler maçına bakacağız'' diye konuştu.

"SATO OLAYINI KPATMAK İSTİYORUZ"
Nedim Karakaş, Slovenya'da pasaportunda çıkan sorun nedeniyle göz altına alınan ve ertesi gün serbest bırakılan Orta Afrika Cumhuriyeti vatandaşı oyuncuları Romain Sato'nun, moralinin çok kötü olmadığını söyledi.

Bu olayı daha fazla konuşmak istemediklerini ve kapatmak istediklerini belirten Karakaş, yarın Fenerbahçe Ülker'in Başantrenörü Simone Pianigiani'nin görev vermesi durumunda Sato'nun lig maçında oynayabileceğini dile getirdi.

Karakaş, Sato'nun serbest bırakıldıktan sonra Türkiye'ye dönmesini kendilerinin istediğini belirterek, ''Sato'nun bu olaylar yaşanmasaydı, Union Olimpija maçında oynayıp oynamayacağı da belli değildi. Çünkü bir önceki maçta parmağı çıkmıştı. Son antrenmanda deneyecektik. Bu olay yaşanınca o antrenmanı yapamadı. Bu tatsız olay nedeniyle bütün geceyi uykusuz geçirdi. Bunun için sahadaki performansı yüksek olmaz diye düşündük. Bizim açımızdan en önemli olay, Sato kampa geldiğinde tüm oyuncular onunla ilgilenecek, 'Nasıl oldu, ne yaptılar ' diye sorular soracak ve maçın atmosferinden uzaklaşacaktık. İsteseydik Sato dün takıma katılırdı. Aramızda konuştuk ve bu yüzden Türkiye'ye dönmesini istedik.'' ifadelerini kullandı.

MCCALEBB'İN DURUMU
Nedim Karakaş, Union Olimpija maçının son çeyreğinde ayak bileğinden sakatlanan ve oyuna devam edemeyen Fenerbahçe Ülker'in önemli oyucularından Bo McCalebb'in, ilk kontroller sonucunda durumunun çok ciddi olmadığını aktardı.

ABD asıllı Makedonya Milli Takımı oyuncusu McCalebb'in durumunun bugün yapılacak tetkikler sonucunda netlik kazanacağını belirten Karakaş, ''TED Ankara Kolejliler maçına yetişebilir mi, şimdiden bilemem. Ama McCalebb, 25 Ekim Perşembe günü sahamızda THY Avrupa Ligi'nde oynayacağımız Real Madrid maçına yetiştirilmeye çalışılacak'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...