"İyi savunma galibiyeti getirdi"

Banvit Başantrenörü Selçuk Ernak, ULEB Avrupa Kupası'nda 90-60 kazandıkları Steaua CSM Eximbank Bükreş maçında iyi savunma yaptıklarını ve rakibi 60 sayıda tuttuklarını söyledi.

NTV Spor 03.12.2015 - 00:38

Ernak, maç sonrası yaptığı açıklamada, savunma anlayışını takımlarına oturtmaya çalıştıklarını dile getirerek, "Bu savunma anlayışını oturtabildiğimiz sürece takımımızın çok galibiyet alacağını düşünüyorum. Önümüzdeki hafta grubun çıkan ve çıkamayanları belli olacak. Takım olarak hazırlıklarımızı Torku Konyaspor ve Trabzonspor Medical Park müsabakalarına yoğunlaştıracağız" diye konuştu.

SAPERA: BANVİT BİZDEN DAHA İYİ OYNADI
Steaua CSM Eximbank Bükreş Başantrenörü Hristu Sapera da, Banvit takımıyla başa baş bir maç oynamayı düşünerek karşılaşmaya başladıklarını kaydetti.

Sapera, ilk çeyrekte bu amaçlarına ulaştıklarını belirterek, "Son çeyrekte Banvit'in özellikle bireysel oyuncu kapasitesi aradaki farkın açılmasına neden oldu. Banvit takımı bugün bizden daha iyi oynadı ve galibiyeti hak etti. Galibiyeti hak etmelerindeki en büyük faktör, üç sayılık atışlardaki yüzdeleriydi. Bizim yüzde 22'lik üç sayı yüzdemiz, mağlubiyetimizde etkili oldu" dedi.

Sayfa Yükleniyor...