"Jordan ile kıyaslanmak..."

32. yaşgününü kutlamaya hazırlanan LeBron James, parlak kariyerini değerlendirdi. James, kendisini Michael Jordan ile karşılaştıranlara da "Oyun stilleri farkı 2 oyuncunun karşılaştırılması doğru değil" yanıtını verdi.

NTV Spor 30.12.2016 - 12:30

NBA'e 2003 draftında henüz 18 yaşında adım atan LeBron James, 32. yaşgününü kutlamaya hazırlanıyor. Bugüne dek 2'si Miami, 1'i de Cleveland ile olmak üzere 3 kez NBA şampiyonluğu yaşayan James, hala formundan hiçbir şey kaybetmiş değil.

Geçtiğimiz günlerde, haber ajansı Associated Press'in, yılın erkek sporcusu seçtiği James, istatistiksel olarak bu sezon kariyerinin en verimli günlerini geçiriyor. Yüzde 51 şut yüzdesi ise 25.5 sayı ortalaması ile mücadele eden James, maç başına ortalama 8.6 asistle oynuyor. Yıldız oyuncu 32. yaşgünü öncesi kariyerini değerlendirdi. Bugüne dek başardıklarıyla gurur duyduğunu dile getiren James, yaşı ilerledikçe kendisine daha iyi baktığını; bunun da kariyerinin en iyi sezonlarından biri olarak sahaya yansıdığını vurguladı.

James, birçoklarına göre basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu Michael Jordan ile kıyaslanmasına da karşı çıktı. Jordan ile oyun stillerinin çok farklı olduğunu ifade eden James "Jordan çok daha skorer bir oyuncuydu. Benim yaşıma geldiğinde çok etkili bir post oyunu geliştirmişti. Ancak hem oyun stillerimiz hem de vücut yapılarımız çok farklı. 30 yaşından sonra oyunu domine etme açısından birbirimize benziyoruz ama stillerimiz çok farklı" dedi.

Sayfa Yükleniyor...