JR SMITH İMZAYI ATTI!  

NBA'de son şampiyon Cleveland Cavaliers, şampiyonlukta önemli rol oynayan JR Smith'i kadrosunda tuttu. Şutör oyuncu ile 4 yıl için 57 milyon dolarlık bir kontrat imzalandı.

NTV Spor 16.10.2016 - 11:51 | Son Güncelleme: 16.10.2016 - 22:17

Konu hakkında konuşan genel menajer David Griffin "Çekirdek grubumuz açısından JR'ı kadroda tutmak bizim için önemli bir konuydu. O, bu takımın önemli bir parçası ve onunla tekrar anlaştığımız için mutluyum. Kardeşleri ile tekrar sahada olmak için sabırsızlandığını biliyoruz. Tüm takım ve şehir de onunla aynı hislere sahip" dedi. 

Geçen sezon 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu şutlarla takımının şampiyonluğunda önemli rol oynayan Smith’in takımda kalmasında Cleveland'ın süper yıldızı LeBron James başrolü oynadı. Görüşmeler boyunca medyaya Smith'in takımda kalmasını istediğine dair demeçler veren James, anlaşma gerçekleştikten sonra sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.. James "Küçük kardeşim için çok mutluyum. Hak ettiği bir kontrat aldı. İyi insanların başı iyi şeyler gelir. Senin için ne kadar mutlu olduğumu anlatamam" ifadesini kullandı.

1.5 sezon önce New York Knicks'ten takas yoluyla kadroya katılan 31 yaşındaki JR Smith, geçen yıl çıktığı 77 normal sezon maçında yüzde 40 üçlükle 12.4, play-off'ta ise yüzde 42.3 üçlükle 11.5 sayı ortalamaları yakaladı.

Sayfa Yükleniyor...