Karakaş: Final Four uzak değil

Fenerbahçe Ülker'in şube direktörü Nedim Karakaş, sahaya yansıttıkları mücadele ile dörtlü finale ulaşabileceklerini söyledi.

NTV Spor

24.12.2010 - 15:39

Basketbol THY Euroleague'de Fransa'nın Cholet Basket takımını 93-61 yenerek (C) Grubu'nu 2. sırada bitiren Fenerbahçe Ülker'in şube direktörü Nedim Karakaş, başarılı bir performansla birinci turdaki grubu geride bıraktıklarını, arzulu ve istekli mücadeleyi sahaya yansıttıkları sürece dörtlü finalin uzak olmadığını kaydetti.

Fransız ekiple dün yaptıkları mücadeleyi AA muhabirine değerlendiren Karakaş, Cholet Basket'in gruptan çıkmak için kazanmak zorunda olduğunu hatırlatarak, ''Saldıracaklarını biliyorduk. İlk 5 dakikadan sonra oyunun kontrolünü elimize aldık ve ilk periyot 16-16 bitti. İkinci periyottan itibaren de takım iyice maça ısındı. İki takım arasındaki gerçek güç de ortaya çıktı. Son periyoda girdiğimizde de artık oyun tamamen kontrolümüze geçti ve istediğimiz basketbolu oynadık. Kendi seyircimiz önünde, bize ilk mağlubiyeti tattıran rakibi farklı bir şekilde yenmek tabii ki mutluluk verici. Hem rövanşı almış olduk hem ikinciliği garantilemiş olduk. Kaybetseydik kurada 3. torbada olacaktık, kazandığımız için 2. torbadayız'' diye konuştu.

Fransız ekibin antrenörü Erman Kunter'in de takımına son ana kadar 2. tur ümidi yaşattığı için başarılı olduğunu ifade eden Karakaş, ''Bu maç için söylenecek fazla bir şey yok. Artık önümüze bakacağız. Ayın 4'ünde çekilecek kurada gelecek rakiplerimizi bekliyoruz. İstediğimiz basketbolu sahaya yansıtırsak dörtlü final niye olmasın. Sporda dün yok, hep yarınlara bakmak zorundayız. Dün akşamı bugünden itibaren herkes unuttu. Yendik ama dünde kaldı. Önümüze bakmak zorundayız. Böyle olduğu müddetçe de kendimizi hazırlamak mecburiyetindeyiz. Hedef dörtlü final. Bunun için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. Önemli olan o arzu ve isteği sahaya yansıtmamız. Sporcularımızın yetenek ve kapasiteleri bu seviyelerde'' şeklinde konuştu.

Sakatlıkların da sıkıntılar yarattığını anlatan Karakaş, ''Roko Ukic'in sakatlanması bizi belki de grup birinciliğinden etti'' dedi.

Beko Basketbol Ligi'nde yarın TOFAŞ ile yapacakları maçla ilgili olarak da Nedim Karakaş, ''48 saat geçmeden maça çıkacağız, ama şartlar bunu gerektiriyor. Hem ligde hem Avrupa'da başarı için çalışmalarımızı ciddi bir şekilde sürdürerek maça hazırlanacağız'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...