Karakter! Ali Emre Dedeoğlu yazdı

Turkish Airlines EuroLeague'de Fenerbahçe Beko, kendi evinde ağırladığı ve büyük bölümünü geride götürüp, bitime 3 dakika 14 saniye kala ilk kez skor üstünlüğünü yakaladığı maçta Zalgris Kaunas'ı 73-67 mağlup etti. NTV Spor spikeri Emre Dedeoğlu karşılaşmayı kaleme aldı.

NTV Spor 21.01.2022 - 07:47

ARIZA FENER!  

Bazı oyuncular vardır, hem saha içi hem saha dışında karakter olarak problemli oyunculardır.

Hatta bu problemleri nedeniyle yeteneğine de ihanet eden ve takımına sorun çıkaran, sonuca da negatif etki eden oyuncuları çok görmüşüzdür.

Ama bazı oyuncular vardır ki saha dışında iyi insan olsa da saha için de arıza karakterler olup rakibe hayli problem çıkarabiliyor.

İster karakterli oyuncular deyin, ister sorumluluk sahibi isimler ama ben kendimce arıza tipler diyorum bazıları için. Neden mi? Açıklayayım.

TIKLAYIN: TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE PUAN DURUMU

Şehmuz Hazer’i Banvit altyapısından beri takip etmişimdir. Soğuk görünümlü, ağzı vardır dili yoktur gibi görünür ama o soğuk görüntüdeki adam öyle bir savunma yapar ki rakibe zaten "illallah" dedirtir, ardından kaptığı top sonrası arkadan gelen uzun oyuncuyu dinlemez smaçla bitirir pozisyonu.

Guduriç; "Bir meydan okuma gerekiyorsa ben buradayım" der Ulanovas’a “Hadi at üçlüğü sıkıntı yok” deyip boş bırakır isabetli olduktan sonra “Öyle mi birader, o zaman sen 40 yılda bir atarsan ben en kritik yerde atarım” der üstüne de 5 asist ekler.

Ulanovas’ın da 16 sayı atması çift hane yakalaması tabi manidar ama nafile...

Tabii esas arıza Vesely. Sahada yok ayrı konu ama onun yokluğunda bu tarz oyuncuların varlığı da önemli.

Peki her zaman kaba tabirle arızaya bağlayıp kısaca meydan okuma ile mi çözülecek bu iş?

Tabii ki hayır. Zalgiris’te belki de bu tarz isimler olmadığı için bizdeki arızalar fark yarattı.

Eskiden rakibi 70 sayı altında tutmak büyük iştir maç kazandırır denirdi ki kısır maçlar olurdu yavaş tempo ve hücum sayısının azlığından. Fakat Fenerbahçe Beko dün krizden karakter koyan ve sorumluluk alan oyuncuları ile kazandı.

Şunu da söylemek lazım, akan oyunda potaya 59 top atıp 26 isabet kaydedip maç kazanıyorsanız sıkıntı var demektir. Rakip 63 top kullanıp 25 isabet kaydetmesi de şanslı olduğumuzun göstergesi.

Her zaman siz deyin karakterli ben diyeyim arıza adamlarla kazanmanız çok zor çünkü bazen onlar da arıza yapabilir.  

Sayfa Yükleniyor...