Kareem yine şampiyon!

Bundan iki sene önce kan kanseri olduğu ortaya çıkan 64 yaşındaki efsane basketbolcu Kareem Abdul-Jabbar, hastalığı tamamen yendiğini açıkladı.

NTV Spor

05.02.2011 - 11:49

Kareem Abdul-Jabbar. NBA tarihinin gelmiş geçmiş en skorer ismi, sky-hook şutunun kâşifi ve altı şampiyonluk yüzüğü sahibi bir efsane...

UCLA formasıyla NCAA kariyerinde üç şampiyonluk kazanan Abdul-Jabbar, profesyonel kariyerinde Magic Johnson ile birlikte Lakers'ın "şov zamanı" lakabıyla efsaneleşen takımının bir üyesiydi. Parke üzerinde onlarca rakibi birlikte yenen Magic Johnson ve Kareem Abdul-Jabbar ikilisi, spor haricindeki hayatlarında da önemli savaşları kazanmaya devam ediyorlar. 1991 yılında AIDS olduğu ortaya çıkan Magic, bu önemli hastalığı yenerek birçok kişiye ilham kaynağı olmuştu.

Eski dostundan 20 yıl sonra, Kareem Abdul-Jabbar da çok önemli bir hastalığa karşı girdiği savaşı kazandı. Yaklaşık iki sene önce kan kanseri olduğu ortaya çıkan 64 yaşındaki efsane, hastalığı tamamen yendiğini açıkladı. Büyükbabası ve amcasını kolon kanserinden kaybeden, babası da aynı hastalığı geçiren Abdul-Jabbar; erken teşhis sayesinde kan kanserini de alt etmeyi başardı.

Abdul-Jabbar, hastalık konusunda kamuoyunu bilgilendirmek için çalışmalarına devam edeceğini açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...