Kawhi Leonard ile Nike mahkemelik oldu!

Nike, "Klaw (Pençe)" logosunu kendisinin tasarladığını belirterek Nike’a dava açan Kawhi Leonard'a haksız yere telif hakkı talep ettiği için karşı dava açtı.

NTV Spor 19.07.2019 - 10:26

NBA'de Los Angeles Clippers'ın yıldız oyuncusu Kawhi Leonard, büyük bir telif davası ile karşı karşıya. 

ESPN'de yer alan habere göre Nike, Kawhi Leonard'ın Jordan markasının bir parçası olarak geliştirilen, kendi elinin çizimini baz alan logo tasarımı konusunda haksız yere talep ettiği gerekçesiyle yıldız basketbolcuyu mahkemeye verdi. 

Nike, "Klaw" logosu tasarımını yarattığını iddia etmesine rağmen, logonun sahibinin Kawhi Leonard olmadığını belirterek, tasarımın Nike tasarımcıları tarafından meydana getirildiğini dile getirdi.

Nike, Kawhi Leonard'ın NBA Finalleri sırasında markaya ait olmayan kıyafetler üzerinde söz konusu logoyu kullandığını ve bu nedenle yasal ücretlere ve diğer masraflara ek olarak "geri kazanılabilir azami yasal tazminat hakkına veya uygun olabilecek diğer tutarlar" talep edildiğini ifade etti. 


Nike ve Kawhi Leonard, "Klaw" veya "KL2" olarak adlandırılan bir logoda fikri mülkiyet sahipliği iddia ediyor. Her iki tarafın da davası federal mahkemede görülüyor. 

Sayfa Yükleniyor...