"Kaybetme lüksümüz yok"

Milli basketbolcu Olcay Çakır, Dünya Şampiyonası'nın grup aşamasında oynayacakları karşılaşmaların önemine dikkat çekti.

NTV Spor 14.08.2018 - 13:05

A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncusu Olcay Çakır Turgut, İspanya'nın Tenerife kentinde 22-30 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2018 FIBA Kadınlar Dünya  Şampiyonası'nda ilk grupta oynayacakları her karşılaşmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Milli oyuncu, Türkiye Basketbol Federasyonunun internet sitesinde yer alan röportajında, Dünya Şampiyonası'nda karşılaşacakları Avustralya, Arjantin ve Nijerya’nın zorlu ekipler olduğunu vurgulayarak, "Organizasyonda güçlü rakiplerle karşılaşacağız. Avustralya, dünya sıralamasında zirveye oynayan bir ülke. Arjantin de ciddiye alınması gereken bir takım. Onlarla daha önce de karşılaşmıştık. Nijerya karşılaşmasının da ciddi olduğunu düşünüyorum. Bizi yukarıya taşıması gereken maçlar oynayacağız. Bu nedenle kaybetme lüksümüz yok." ifadelerini kullandı.

Milli takımın Slovenya'nın Kranjska Gora şehrinde gerçekleştirdiği hazırlık kampını değerlendiren Olcay, "Bizler için zorlu bir dönem oluyor. Rakım olarak çok yüksek bir bölgede olmamız, fiziksel özelliklerimizin de gelişmesini sağlıyor. Ayrıca antrenmanlarımız da çok tempolu geçiyor. Bunların dışında takım içerisinde de bir bütünlük yakalamaya çalışıyoruz. Yeni oluşum halen devam ediyor. Zorlandığımız çok fazla konu olsa da hepsinin üzerinde fazlasıyla duruyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Milli takıma verilen desteğin kendileri için itici bir güç olduğuna dikkati çeken Olcay, şunları kaydetti:

"Potanın perileri olarak kendimizi her zaman çok farklı hissediyoruz. Herkesin bize destek olması, sadece ülkemizde değil, yurt dışında da birçok Türk'ün gelip bayrağımızı sallaması ve İstiklal Marşı'mızı okuyarak bizlerle tek ses olması, bizim için çok büyük bir değer. Halkımız bizlere her zaman çok büyük destek oluyor. Bu nedenle herkese çok teşekkür ediyorum."

Sayfa Yükleniyor...