"Kazanmak için elimizden geleni yapacağız"

Beko Basketbol Ligi takımlarından Erdemirspor'un genel menajeri Ömer Erdinç, ''Galatasaray Medical Park karşısında galip gelmek için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

NTV Spor

28.02.2013 - 13:21

Erdemirspor'un genel menajeri Ömer Erdinç, hafta sonu deplasmanda karşılaşacakları Galatasaray Medical Park'ın ligin en güçlü ekiplerinden birisi olduğunu söyledi.

Geçen hafta sonu sahalarında Hacettepe Üniversitesi'ne 71-69 yenildiklerini hatırlatan Erdinç, ''Rakibimiz karşısında son saniyede alınan mağlubiyetin üzüntüsünü yaşıyoruz. Maç öncesi ligin son sırasında yer alan Hacettepe Üniversitesi karşılaşmayı çok önemsedi. Çünkü, maçı kaybetmeleri durumunda lige tutunabilme umutlarını yitireceklerdi. Bir ara farkı açmamıza rağmen yenildik. Bu maçın da bizim için bir ders olacağını umuyorum. Cumartesi günü karşılaşacağımız Galatasaray Medical Park karşısında galip gelmek için elimizden geleni yapacağız. Rakibimiz güçlü ama basketbolda kimin kazanacağını önceden kestirmek mümkün değil. Biz elimizden geleni yapacağız'' dedi.

Erdinç, büyük takımların ligin alt sıralarındaki rakiplerini maçtan önce küçümseyebildiğini vurgulayarak, ''Gerçekten arada çok büyük bir kalite farkı var. Ligin alt sırasındaki ekipler, büyük takımlara karşı hem oyuncu hem de teknik heyet bazında kendilerini kanıtlamak için maçlara çok hızlı başlıyorlar. Üstteki takımlar savunmalarını sertleştirmek suretiyle maça ağırlıklarını koyuyorlar. Zaten dar kadroyla mücadele etmek zorunda kalan bizim seviyemizdeki takımlar da üç ve dördüncü periyotta düşme yaşıyor'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...