"Kazanmaktan başka düşüncemiz yok"

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, İsveç maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 22.02.2018 - 23:29

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Grubu'nda deplasmanda İsveç'le yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürdü.

Müsabakanın oynanacağı Hovet Arena'da başantrenör Ufuk Sarıca yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanın son 15 dakikalık bölümü basın mensuplarına açık tutuldu.

SARICA: AVANTAJI SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ
A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, İsveç ve Letonya ile iki önemli maça çıkacaklarını ve öncelikle İsveç maçına konsantrasyon sağladıklarını vurgulayarak, "Buradan inşallah kazanarak Letonya'ya geçmek istiyoruz." dedi.

Antrenman sonunda basın mensuplarına açıklamada bulunan Sarıca, "Sonuçta deplasman maçı oynuyorsunuz ve bu tip müsabakalar hiçbir zaman kolay olmaz. Gruba çok iyi başlangıç yaptık. Biri deplasmanda olmak üzere 2 maçımızı da kazandık. Bu avantajı sürdürmek istiyoruz. Bunun için de kazanmaktan başka düşüncemiz yok. Tecrübeli oyuncularımızın yanında, çok genç arkadaşlarımız da var. Gerçekten o enerjiyi, beraber oynamayı sahaya yansıtan, beraber oynamaktan zevk alan bir ekip." diye konuştu.

"MAÇLAR OYNAMADAN KAZANILMAZ"
İsveç'in gruptaki iki maçını da kaybetmesine değinen Sarıca, "İsveç'in grupta galibiyeti yok ama son yaptıkları Letonya maçını deplasmanda son 4 dakikaya kadar önde götürdüler. Özellikle hızlı hücum oynamayı, geçiş hücumlarını oynamayı seven bir takım. Kendi evinde oynayacağı için buna dikkat etmemiz lazım. Galibiyetlerinin olmaması bizim için mukayese kabul edilecek bir durum değil. Maçlar oynamadan kazanılmaz. Bizim yarın tüm enerjimizi koyup kazanmaktan başka düşüncemiz yok. İnşallah bunu becereceğiz." ifadelerini kullandı.

DOĞUŞ: KESİNLİKLE AGRESİF OYNAMAMIZ LAZIM
Öte yandan, milli oyuncu Doğuş Balbay ise yaptığı açıklamada, "Hazırlıklarımız çok iyi geçti. Takımları analiz ettik. İsveç maçına çok iyi konsantrasyon sağladık. Ciddi bir rakip İsveç. Çok fazla hızlı hücuma giden bir ekip. Enerjileri bitmiyor. Onlara kesinlikle hücum etmemiz, içeriden de uzunlarımızı topla buluşturup sayı bulmamız gerekiyor. Agresif başlayacağız. Kesinlikle agresif oynamamız lazım. Takımda ciddi bir problemi olan yok. Yarın çıkıp galibiyeti alacağız inşallah." şeklinde görüş belirtti.

Sayfa Yükleniyor...