"Kimse bizim milli forma aşkımızı sorgulayamaz"

Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic ve Melih Mahmutoğlu Eskişehir Basket galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 19.11.2017 - 19:10

Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic, Eskişehir Basket'in bu haftaya kadar çok iyi bir performans ortaya koyduğunu kaydetti.

Eskişehir temsilcisine saygı duyduklarını anlatan Obradovic, "Sadece bir antrenmanla hazırlık yapma şansımız oldu. Oyun şeklimizden çok memnunum. İlk yarıda birkaç dakika kötüydük onun dışında her şeyi doğru yaptık. Bizim ligdeki sıralamamız için önemli bir galibiyet oldu. En önemlisi de süre alan bütün oyuncularım maça katkı sağladı. Taraftara desteği için teşekkür ediyorum." diye konuştu.

MELİH'TEN MİLLİ TAKIM YORUMU
Fenerbahçe Doğuş'un takım kaptanı Melih Mahmutoğlu da zorlu bir haftadan çıktıklarını belirterek, bu galibiyetin kendileri için önemli olduğuna değindi.

Melih, bir gazetecinin "A Milli Basketbol Takımı'nın 2019 FIBA Dünya Kupası elemeleri B Grubu'nda Letonya ve Ukrayna ile yapacağı maçlar öncesi milli takım kadrosuna çağrıldınız. Kadroya dahil olacak mısınız?" sorusunu şöyle cevapladı:

"Şu anda konuşuyoruz. Yüksek ihtimalle katılacağım, cuma günü orada olacağım. Burada oyuncuların ve diğer arkadaşlarımın suçu yok. Burada bizi zor duruma sokan kişiler ve şahıslar kimlerse hesap vermelidir. Biz zor durumdayız. Kimse bizim milli forma aşkımızı sorgulayamaz. Buna hakkı yok. Biz milli takımda oynamayı hep istiyoruz. Burada bizi zor durumda bırakan şahıslara karşı konuşulmalı. İnşallah bu iş düzelir. Kendi kulübümüz ve milli formamızla doğru tarihte oynama fırsatı buluruz. Sonunda en doğru yol bulunur ve biz kutsal milli formayı başarı bir şekilde üzerimize giyeriz."

Sayfa Yükleniyor...