Kobe Bryant NTV Spor'a konuştu

Nike tarafından düzenlenen bir organizasyon kapsamında İstanbul'a gelen NBA yıldızı Kobe Bryant, bugün çocuklarla birlikte olacağını ve harika bir şehir olan İstanbul'u da gezeceğini söyledi.

NTV Spor 25.09.2011 - 16:47

Nike tarafından düzenlenen bir organizasyon kapsamında İstanbul'a gelen NBA yıldızı Kobe Bryant, NTV Spor muhabiri İsmail Şenol'a çok özel açıklamalarda bulundu.

NBA'de Los Angeles Lakers'ın süper yıldızı Kobe Bryant, bugün çocuklarla birlikte olacağını ve harika bir şehir olan İstanbul'u da gezeceğini söyledi.

Dünyanın öteki ucundaki çocuklar üzerinde etkisinin olmasının çok önemli olduğunu dile getiren Kobe, "Küçük bir çocukken ve basketbol oynarken böyle bir şeyin olabileceğini hiç düşünmüyordum aslında. Dünyanın öteki ucundaki çocuklar üzerinde böyle bir etkim olması çok güzel. Benim çocukluğumda olduğu gibi bu çocuklarında hayalleri var. Buna katkıda bulunmak güzel bir şey. Ben yıllar önce onların yerindeydim. Oyunu öğrenmek istiyordum. Bana basketbolu öğretecek herkese karşı açıktım. Onlara bakmak ve kendimi onlarda görmek çok güzel" ifadelerini kullandı.

Çocukların kendisini örnek aldığını söyleyen Kobe, kendisinin de küçükken Michael Jordan ve Magic Johnson hayranı olduğunu söyledi.

"İSTANBUL NEFES KESİCİ BİR ŞEHİR"
İstanbul'u nefes kesici bulduğunu söyleyen Kobe Bryant, "Bugün harika bir programım var. Çocuklarla birlikte olacağım ve şehri gezeceğim. Harika ve nefes kesici bir şehir burası. Çocuklarla basketbol oynayıp, şehri gezeceğim" dedi.

Şu anda yaptığım işi çok seviyorum. Bu benim için iş değil, çalışıyormuş gibi hissetmiyorum kendimi. Antrenman yapmak bile bana eğlenceli geliyor. Bu kadar çok insana ilham kaynağı olmak benim için önemli bir şans. Çocuklara vereceğim ilk ders, eğlenmeleri. Hata yapmayı değil eğlenmeleri düşünmeliler. Onlara bunu öğreteceğim" şeklinde konuştu.

İstanbul'a hayran kaldığını ve buradan da Çin'e gideceklerini belirten yıldız oyuncu, "Nike Turu yapıyoruz burada. Buradan Çin'e gideceğiz. Mümkün olduğunca fazla yerde oynamak istiyorum ve daha fazla yer görmek istiyorum" dedi.

"SENELERCE UZUN AYAKKABI GİYDİM ANCAK DEFALARCA SAKATLANDIM"
Yıllarca kısa ayakkabı giydiğini ancak buna rağmen defalarca sakatlık geçirdiğini ifade eden Kobe, "Adıma ayakkabı üretilmesi güzel bir şey. Küçükken bunu hayal edemiyordum. Herkes aslında başta çok gergindi. Bu kadar kısa bir ayakkabı yapmak konusunda. Ben uzun yıllar boyunca daha uzun ayakkabılar giydim. Defalarca bu şekilde sakatlandım çünkü onlar beni daha fazla korumuyordu. Bu nedenle daha kısa olmasını istedim. Ayağımın biraz daha serbest ve özgür olmasını istedim" diye konuştu.

"BU YAZ ÇOK TAKIMDAN TEKLİF ALDIM"
Bir dönem Beşiktaş'ın da kadrosuna katmak için uğraş verdiği Kobe Bryant, "Bu yaz aslında çok teklif aldım. Bu kadar çok teklifin gelmesi, gördüğünüz değerin göstergesidir. Bütün dünyada basketbol seviliyor. Başka bir yerde oynayıp oynamayacağımı bekleyip göreceğiz. Ayrıca bu sezon da ne olacağını çok merak ediyorum" ifadelerini kullandı.

"TÜRK ÇOCUKLAR BASKETBOLDAN ZEVK ALIYOR"
Karşılıklı olarak basketbol oynadığı Türk çocukların basketboldan zevk aldıklarını söyleyen Benim adıma bir saha açılması çok güzel bir duygu. Bundan daha da önemlisi, çocukların gelip oynayabilecekleri bir yer olması. Benim sahip olduğum o vizyonun, onların da sahip olmasını istiyorum. Umarım onlar ilham alıp, çok çalışırlar. Bir gün onlara karşı oynarım. Türk çocuklar basketboldan zevk alıyorlar. Tutkuya ve yeteneğe sahipler" dedi.

"PHIL JACKSON BENİM BASKETBOLA YAKLAŞIMIMI DEĞİŞTİRDİ"
Lon Angeles Lakers'ın efsanevi koçu Phil Jackson ile yıllarca çalıştığını ve onun bir lider olduğunu söyleyen Kobe Bryant, Phil Jackson ile beraber yıllarca çalıştık. Ben onunla çalışmaya başladığımda henüz 20 yaşındaydım. Kesinlikle bir lider. Onun felsefesi çok farklıydı, benim oyuna yaklaşımımı değiştirdi" şeklinde konuştu.

"AVRUPA VE AMERİKA BASKETBOLU ARASINDA FARK KALMADI"
Avrupa ve Amerika basketbolu arasında fark kalmadığını da dile getiren Kobe, "ABD basketbolu ve Avrupa Basketbolu arasında fark yok. Rüya takım çıktığında tabii ki fark çok fazlaydı ama artık aradaki fark kapandı. Hidayet, Ginobili ve Gasol gibi oyuncular var. Bizi kesinlikle yenebilirler. Basketbol artık bir ABD oyunu değil. Pekin'de bizi yenebileceklerini biliyorduk ve o nedenle çok iyi konsantre olmuştuk. Londra Olimpiyatları'nda da kesinlikle o takımda yer alacağım" diye konuştu.

"NBA'DEKİ TÜRKLER HARİKA OYUNCULAR"
NBA'de forma giyen Türk basketbolcular ile de görüşlerini açıklayan Kobe Bryant, "Kesinlikle çok harika oyuncular. Mehmet Okur'un oyununu çok beğeniyorum. Özellikle Hidayet ile defalarca karşılıklı oynadık, ona karşı oynamak çok zor. Oldukça güçlü bir oyuncu" dedi.

KOBE, ENES'E KARŞI!
Gelmiş geçmiş en büyük NBA yıldızları arasında gösterilen Kobe Bryant, milli oyuncu Enes Kanter ile spor giyim markası Nike'ın amatör basketbolculara yönelik düzenlediği ''Sahayı ele geçir'' turnuvasının finaline katıldı.
        
Kobe Bryant ve Enes Kanter, Haliç Camialtı İskelesi'nde kurulan basketbol sahasında gerçekleşen turnuvada, finale çıkan takımların taktisyenliğini yaptı.
        
15-18 yaş arasında yapılan turnuvanın final maçını Kobe Bryant'ın takımı, 18-30 yaş arası yapılan turnuvanın finali maçını Enes Kanter'in takımı kazandı.
        
Seyirciler Kobe Bryant'a büyük sevgi gösterisinde bulunurken, Bryant da seyircilerin isteğini kırmayıp smaç basket attı.
        
Ödül törenin sonunda Kobe Bryant, İstanbul'da bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, ''İstanbul'da kendimi evinde gibi hissettim. Mutlaka bir kez daha geleceğim'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...