Kobe şampiyonluk sonrası ilk açıklamasında Shaq'ı andı!

Kobe: "Shaq'tan bir fazla yüzüğüm var."

NTV Spor

18.06.2010 - 12:53

2010 NBA finallerinin en değerli oyuncusu Kobe Bryant, adını altın harflerle NBA tarihine yazdırmaya devam ediyor.

Kariyerindeki 5. şampiyonluğuna ulaşan Kobe, final serisinin 7. maçı sonrası, bir dönem gölgesinde kalmaktan yakındığı Shaquılle O'neal'a göndermelerde bulundu. All - Star oyuncu şampiyonluk hakkında; "Shaq'tan bir fazla yüzüğüm var" ifadesini kullandı.

Kobe Bryant şimdiden basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük oyuncuları arasına adını yazdırdı. Sakatlıklarla boğuştuğu zorlu bir sezonu, final serisinin en değerli oyuncusu ve bir şampiyonluk yüzüğü ile kapatan Kobe, kariyerinde beşinci; üst üste 2. şampiyonluğunu yaşadı.

Final serisini 28.6 sayı, 8 ribaund ve 3.9 asist ortalamaları ile kapatan All - Star oyuncu büyük bir mutluluk içindeydi. Kobe'nin, kariyerinin ilk yıllarında gölgesinde kalmaktan şikayet ettiği Shaquille O'neal'a da bir çift sözü vardı.

Lakers'ın, 2000 - 2002 yılları arasındaki üst üste 3 şampiyonluğunda dev pivotun yanında yardımcı rolüne soyunan Bryant, hâlâ o günleri unutamadığını da gözler önüne serdi: "Biraz önce Shaq'tan bir fazla şampiyonluk kazandım. Hepiniz beni çok iyi tanıyorsunuz. Ben hiçbir şeyi unutmam."

Kobe, hakkında yapılan "Sakatlığı oynamasına engeller", "Artık yaşlandı" yorumlarının kendisini ateşlediğini de ifade etti: "Sadece sakatlığım değil, hakkımdaki eleştiriler de bu şampiyonluğu daha anlamlı kılıyor. Herkes benim için "Artık yaşlandı" diyordu. İstediğiniz gibi düşünebilirsiniz, ancak sadece sakattım. Dizimden sıvı aldırdım ve aniden 10 sayılık maçlar yerine 30 sayılık maçlar çıkarmaya başladım. Sonra da herkes ne kadar genç olduğumdan bahsetmeye başladı."

Kobe, sık sık kıyaslandığı Michael Jordan hakkında ise "Bildiklerimin yüzde 90'ını ondan öğrendim. Bu, Shaq ile aramızdaki rekabete benzemiyor. Jordan'ı gerçekten çok seviyorum" ifadelerini kullandı. Kobe Bryant, NBA finallerinde birden fazla en değerli oyuncu seçilen 9 efsanevi ismin arasına da katıldı.

Sezon içinde Lakers tarihinin en fazla sayı atan oyuncusu unvanını eline geçiren Bryant, efsanevi Magic Johnson ile birlikte, en fazla şampiyonluk gören Lakers oyuncusu da oldu.

Kobe'nin kariyerindeki ilk 3 şampiyonlukta, final serilerinin en değerli oyuncusu Shaquılle O'neal seçilmişti.

Sayfa Yükleniyor...