"Kontrol elimizdeydi"

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ömer Buharalı, Fenerbahçe galibiyeti sonrası maçın genelinde çok etkili bir oyun ortaya koyduklarını dile getirdi.

NTV Spor 06.12.2015 - 17:30

Buharalı, zor bir dönemden geçtiklerini ve hafta içi Avrupa maçında Rusya'da 51 sayı farkla kaybettiklerini hatırlatarak, "O maçtan sonra toparlanmak zor bir şey. Kolay değildi bu maça tekrar o farktan sonra kazanma inancıyla motive olmak. Bize yakışan şekilde oynadık. Rakibimize çok fazla hücum ribaundu verdik. Bu da erken faul sıkıntısına girmemizden kaynaklandı. Dışarıdan yaptığımız baskılı alan savunmasıyla bunu da kontrol ettik. Belli dakikalar dışında maçın genelinde kontrol bizdeydi. Oyuncularımı galibiyetten dolayı yürekten tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlıların maçtaki en skorer ismi Şaziye İvegin Üner de Rusya'da aldıkları mağlubiyetten sonra derbiye hazırlandıklarını aktararak, "Ayağa kalkmayı başardık. Ligin henüz başındayız. Her ne olursa olsun ayakta kalmayı bildik. Bundan sonra böyle devam etmek istiyoruz. Maç boyunca mücadele inancımızı kaybetmedik. Kazanacağımızı düşünüyorduk ve kazandık. Çok mutluyuz" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...