"Kupaya 1 adım yaklaşmak istiyoruz"

Basketbolda Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek final müsabakasında Optimum TED Ankara Kolejliler ile karşılaşacak olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, kupayı hedefliyor. Antrenör Zafer Kalaycıoğlu, rakiplerini geçerek kupaya 1 adım daha yaklaşmak istediklerini söyledi.

NTV Spor

06.03.2012 - 15:17

Basketbolda Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek final müsabakasında Optimum TED Ankara Kolejliler ile karşılaşacak olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, kupayı hedefliyor.

Antrenör Zafer Kalaycıoğlu, normal sezonu ilk 4 içinde bitirmeyi büyük oranda garantilediklerini söyledi.

Böylelikle ilk hedeflerine de önemli ölçüde yaklaştıklarını ifade eden Kalaycıoğlu, ''Ancak bu yeterli değil. Şimdi sırada Türkiye Kupası var. Amacımız kupayı da müzemize kazandırmak'' dedi.

Antakya'da gerçekleştirilecek Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası ''Sekizli Finaller''de yarın Optimum TED Ankara Kolejliler'le karşılaşacaklarını anımsatan Kalaycıoğlu, ''Rakibimiz her ne kadar puan cetvelinde aşağıda görünse de Türkiye'nin en iyi yabancı oyuncu rotasyonuna sahip bir takım. Çünkü güçlü takımların bulunduğu lig bu sezon oldukça zorlu geçti. Ancak bizim hedefimiz de kupayı kazanmak. Turnuvada adım adım ilerlemeyi planlıyoruz. Öncelikle Optimum TED Ankara Kolejliler'i geçerek kupaya bir adım yaklaşmak istiyoruz'' diye konuştu.

Oyunculardan Tuğba Palazoğlu da, takım olarak hedeflerinin Türkiye Kupasını kazanmak olduğunu söyledi.

Türkiye Kupası maçlarını ligden ayrı tuttuklarını ifade eden Palazoğlu, yapacakları Optimum TED Ankara Kolejliler maçını sürpriz olarak değerlendirerek, ''Zor maç olacak. Ancak rakibimizi geçerek yolumuza devam etmek istiyoruz'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...