Kutlamalar kulüpte de devam etti!

Macaristan'dan İstanbul'a dönen Beşiktaş Milangaz'ı Atatürk Havalimanı'nda karşılayan taraftarların coşkusu kulüp binasının bulunduğu Akaretler'de devam etti.

NTV Spor 30.04.2012 - 20:37

FIBA EuroChallenge Kupası'nı kazanan Beşiktaş Milangaz'ı Akaretler'de taraftarları tezahüratlarla karşıladı.

Çevre Yolu'ndan üstü açık otobüsle kulüp binasına gelen takıma, yol boyunca taraftarlar eşlik ederken, bazı taraftarlar Akaretler'de takımlarını karşıladı. Otobüsün önüne geçen taraftarların tezahüratları arasında takım kulüp binasına girdi.

Siyah-beyazlı ekibi kulüp binası önünde yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Başta ikinci başkan Ahmet Nur Çebi olmak üzere yöneticiler, basketbol komitesi sorumlu yönetici Abdullah Sözer ile başantrenör Ergin Ataman ve oyuncuları tek tek öperek kutladılar.

Kulüp binası önünde kupayı alan Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, makus talihlerini yeneceklerini ve buna bu kupayla başladıklarını söyledi.

Yöneticiler ve takım daha sonra kulüp ofisine geçtiler.

''KULÜBÜN BUNA İHTİYACI VARDI"
Basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulunan ikinci başkan Çebi, kötü günde kulübün böyle bir başarıya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Oyunculara yönelik bir konuşma yapan Çebi, ''Ter akıttınız. Bu terler önemliydi. Sıkıntılı günlerde buna ihtiyaç vardı. Sizlerden bir esinti geldi'' dedi.

Başarıda emeği geçen eski yöneticilere ve şu an görev yapanlara teşekkür eden Çebi, ''Herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Takım bunun devamını sağlayacaktır. Bu rüzgarla diğer kupayı da alacağınızdan şüphem kalmadı. Abdullah Sözer'in dediği gibi 3. kupayı da alacağız.'' dedi.

Ahmet Nur Çebi, başantrenör Ergin Ataman'ın sezon başında verdiği 3 kupa sözünün hatırlatılması üzerine, ''Hocamızı bunaltmayalım. Yapacağını yaptı'' ifadelerini kullandı.

ATAMAN: 3. KUPA İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Beşiktaş Milangaz'a tarihi başarılar yaşatan başantrenör Ergin Ataman ise böylesine büyük bir camiaya kupa kazandırdıkları için mutlu olduğunu ifade etti.

Ataman, zor dönemden geçilmesine rağmen kendilerini Macaristan'da yalnız bırakmayan kulüp başkanı Fikret Orman'a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, ''Maddi ve manevi desteklerde bulunan Beşiktaş'ın en büyük isimlerinden Erdoğan Demirören'e ve Yıldırım Demirören'e teşekkür ediyorum. Biz Türkiye'ye söz vermiştik. Uzun zamandır Avrupa'da kupa alamıyorduk. Beşiktaş devrimi başlatmıştır. 2 kupa geldi. 3. kupa için çalışacağız. Bundan sonraki hedefimiz play-off şampiyonluğudur'' dedi.

Öte yandan Ahmet Nur Çebi, konuşmasını istediği eski yöneticilerden Şeref Yalçın konuşmak istemeyince, ''Şeref Yalçın çok heyecanlı. O'nun yerine ben teşekkür ediyorum'' dedi.

Bu arada yöneticiler, teknik heyet ve oyuncular konuşmaların sonunda toplu olarak kupayla birlikte basın mensuplarına görüntü verdiler.

Sayfa Yükleniyor...