Kyrie Irving sezonun devam etmesini istemiyor

NBA'de yeni sezonun başlamasına az bir süre kala itirazlar gelmeye başladı. Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği Başkan Yardımcısı Kyrie Irving, sezonun devam etmesini istemiyor. Gerekçesi ise ülkedeki sistematik ırkçılık.

NTV Spor 13.06.2020 - 18:15

NBA oyuncuları sezonun devam etmesini istemiyor. Bu iddia Amerikan basınından geldi.

Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği'ne bağlı 80 oyuncu ile görüşen başkan yardımcısı Kyrie Irving, ülkenin ırkçılık karşıtı protestolarla anıldığı şu günlerde oyuna dönüşe karşı olma konusunda liderliğe soyundu.

Irving'in sezonun devamına yaptığı itirazın sebebiyse George Floyd'un öldürülmesi.

Amerikan basınına konuşan 28 yaşındaki basketbolcu, "Orlando'ya gitmeyi desteklemiyorum. Sistematik ırkçılığın arkasında değilim. Burada şüpheli bir şey var." dedi.

Endişelerini dile getiren basketbolcu yalnızca Kyrie Irving değil.

ESPN’e konuşan ancak ismi açıklanmayan bir başka basketbolcu ise, "Tekrar basketbol oynamaya başladığımızda haberler, sistematik ırkçılık haberlerinden o geceki maç haberine geçecek. Oynamak bizim için çok önemli. Aynı zamanda toplumuzda neler olduğuna dair etkisi olan önemli zamanlardan geçiyoruz." diye konuştu.

NBA, geçtiğimiz günlerde corona virüs nedeniyle ertelenen sezonun 31 Temmuz'da 22 takımla Orlando'daki Disneyland'de devam edeceğini açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...