Lakers, Anthony Davis takasından vazgeçti

Anthony Davis takası için en istekli takımlardan biri olan Los Angeles Lakers, New Orleans Pelicans yönetimin isteklerine dayanamadı ve Davis takasından vazgeçtiğini açıkladı.

NTV Spor 06.02.2019 - 14:04 | Son Güncelleme: 06.02.2019 - 15:04

Amerikan basınında yer alan habere göre, Pelicans yönetimiyle takas görüşmeleri yapan Lakers yönetimi, son toplantıda Pelicans yönetimi 8 tane draft hakkı isteyince dayanamadı ve masadan çekilme kararı aldı.

Lakers, genç oyuncuları Lonzo Ball, Kyle Kuzma, Brandon Ingram, Josh Hart ve Ivica Zubac’ın yanı sıra tecrübeli oyuncu Kentavious Caldwell-Pope’u da göndermeyi kabul etti.

Ancak Pelicans buna da sıcak bakmayınca ve daha fazla istekte bulunmasından bunalan Lakers yönetimi, Davis takasından şimdilik çekildi.

Yönetime yakın bir kaynak, "Pelicans sürekli daha fazlasını istedi. Sonunda verecek başka bir şey kalmadı. Anlaşmaya varılırken Hill’in kontratını da Lakers’ın almasını istediler. Bu çok çirkin ve gerçekçi değil." ifadelerini kullandı.

Pelicans yönetiminin, Lakers’tan dört ilk tur seçim hakkı ve birden fazla ikinci tur draft hakkı istediği iddia edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...