LeBron James: Seyirci yoksa oynamam!

LA Lakers'ın yıldızı LeBron James, coronavirüs salgını nedeniyle maçların seyircisiz oynanma ihtimaline karşı çıktı ve seyircisiz maçta oynamayacağını söyledi.

NTV Spor

07.03.2020 - 21:17

Artan Coronavirüs salgını nedeniyle dünyada birçok spor müsabakası ertelendi ya da seyircisiz oynanmasına karar verildi.

Coronavirüs'ün ABD'de yayılmaya başlamasının ardından NBA yönetimi maçları seyircisiz oynatmak için hazırlık yaparken LeBron James'ten bu plana tepki geldi.

NBA tarihinin en iyi oyuncularından biri olarak gösterilen LeBron James, takımı LA Lakers'ın Milwaukee Bucks'ı 113-103 yendiği maçın ardından konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

''Seyirci yoksa oynamam''

Maçların seyircisiz oynanması durumunda parkeye çıkmayacağını dile getiren James, ''Parkeye çıktığımda salonda seyirci yoksa oynamam. Bugüne kadar seyircisiz bir maçta oynamadım. Bu oyunu seyirciler için, takım arkadaşlarım için oynuyorum.'' ifadelerini kullandı.

Coronavirüs endişesi nedeniyle maçlara giden taraftarların birbirine temasta bulunmaması ve oyuncuların da taraftarlarla yakın temasta olmaması gerektiği NBA yönetimi tarafından sık sık dile getiriliyor.

Sayfa Yükleniyor...