LeBron James'ten takım arkadaşlarına eleştiri

LeBron James, takım arkadaşlarını yeteri kadar istekli olmadıkları gerekçesi ile eleştirdi.

NTV Spor 24.02.2019 - 17:49 | Son Güncelleme: 24.02.2019 - 17:51

NBA'de Batı Konferansı ekiplerinden Los Angeles Lakers forması giyen LeBron James, son dönemdeki kötü gidişat sonrasında takım arkadaşlarını eleştirdi.

Batı'da playoff yarışı veren ve son 7 maçının 5'ini kaybederek konferans 10.luğuna gerileyen takımda diğer oyuncuların yeteri kadar istekli olmadığını ima eden James, takımda bazılarının çok rahat olduğunu ve rahatlığını bozmaya teşebbüs etmediği, bu oyuncuların elinden gelenin en iyisini ortaya koymaktan çekindiği için kazanamadıklarını belirtti.

Asla maç kaybetmekten hoşlanmayacağını belirten 34 yaşındaki oyuncu, ilk maçta Houston'a kaybetmek ile 59. maçta New Orleans'a kaybetmenin kendisi için eşit olduğunun ve bunu asla kabul edemediğinin altını çizdi.

Önceki yıllarda yer aldığı takımlara göre Lakers'ta daha tecrübesiz bir grupla beraber oynadığının farkında olduğunu söyleyen James, yine de bundan daha iyisini yapaileceklerini umduğunu belirtti.

Bu sezon Kaliforniya ekibi ile 41 maça çıkan oyuncu, maç başına 35.1 dakikada 26.8 sayı 8.7 ribaund ve 7.7 asist ortalamaları tutturdu.

Sayfa Yükleniyor...