"Liderlik yaparak katkıda bulunmaya çalışıyorum"

Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı'nın Sırp oyuncusu Marko Gurudic, takım olarak iyi oynadıklarını ve aynı şekilde devam etmek istediklerini söyledi.

NTV Spor 22.02.2021 - 19:33 | Son Güncelleme: 23.02.2021 - 00:20

ING BASKETBOL SÜPER LİGİ PUAN DURUMU

Turkish Airlines Euroleague’de üst üste 10 maç kazanan Fenerbahçe Beko’da, serinin mimarlarından biri Marko Guduric oldu. Guduric yaklaşık 2 yıl aradan sonra aralık ayında takıma dönerken, sarı-lacivertliler, Sırp basketbolcunun forma giydiği 10 Euroleague maçında yenilgi yüzü görmedi. Guduric bu maçlarda 12.2 sayı, 3.7 ribaunt ve 3.5 asist ortalamaları yakaladı.  

Sırp basketbolcu FBTV'ye yaptığı açıklamada, sarı-lacivertli takıma yaklaşık 2 ay önce katıldığını hatırlatarak, "Çok mutluyum, şu an evimdeyim ve her zaman da bunu söylüyorum. Çok iyi oynuyoruz, kazanıyoruz ve aynı şekilde devam etmek istiyoruz" diye konuştu.

THY Euroleague'e kötü başlayan Fenerbahçe Beko'nun oluşturulan takım kimyasıyla çok farklı bir seviyeye geldiğini aktaran Guduric, "Bu takım hem eski oyuncularıyla hem de yeni isimlerle kaliteli bir takım. Ben gelip agresif olup daha iyi savunma yapmak istedim, liderlik katmak istedim. Hücuma da denge getirdiğime inanıyorum. O anda da kimyamız oluştu. Dediğim gibi bu takımda kalite vardı sadece kimyanın oluşması gerekiyordu. O da oldu" ifadelerini kullandı.

Euroleague'de son 10 maçlarını kazanmanın büyük başarı olduğunu aktaran Sırp oyuncu,  "Fenerbahçe'nin Euroleague'de her zaman başarı beklentisi vardır ama sezona kötü başlayınca hiç kimse böyle bir şey beklemiyordu. Ama şu an tam ters bir noktadayız. Play-off savaşındayız, yarışındayız hatta Final Four bile düşünülmeye başlandı. Bırakın 10 maç üst üste kazanmayı Euroleague'de 10 maç kazanmak bile kolay değil. O yüzden gerçek anlamda büyük bir başarı. Ben kendi açımdan agresif savunmayla katkıda bulunmaya çalışıyorum. Konuşarak, liderlik yaparak, sayı üreterek ve önemli noktalara değinerek..." dedi.


Sayfa Yükleniyor...