NBA'de oyuncular ırkçılığa karşı diz çöktü

Pandemi arası sonrası yeniden başlayan NBA'de karşılaşmalar öncesi protesto vardı. "Siyah hayatlar önemlidir" t-shirt'ü giyen tüm oyuncular yan yana durdu ve ulusal marş söylenirken diz çöktü.

NTV Spor 31.07.2020 - 18:55

4 buçuk ay sonra başlayan NBA'de oyuncular, ırkçılığa karşı mesaj verdi.

Utah Jazz-New Orleans Pelicans ve Los Angeles Lakers-Los Angeles Clippers maçları öncesinde ulusal marş söylenirken diz çökme protestosu gerçekleştirildi.

Yan yana duran iki takımın oyuncuları, teknik kadrolar ve hakemler, üzerine "siyah hayatlar önemlidir" yazan tişörtler giydi.

Maç sonunda konuşan Lakers'ın yıldızı Lebron James, 4 yıl önce diz çökme protestosunu gerçekleştiren NFL yıldızı Colin Kaepernick'e teşekkür etti.

"Bugün bizim bu konumda durmamızı sağlayarak her şeyini feda eden Colin'e teşekkür ederiz. Yıllar sonra bile bu geceki hareketi yapabileceğiz."

2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde siyahlara karşı polis şiddetini protesto etmek için ulusal marşta diz çöken Amerikan Ulusal Futbol Ligi oyuncusu Colin Kaepernick, o günden beri bir takımda forma giyemiyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Minneapolis'te George Floyd isimli bir siyah polis tarafından öldürülmüş, başlayan protestolar Amerika'dan tüm dünyaya yayılmıştı. Protesto gösterilerine pekçok sporcu da katılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...