Zeljko Obradovic: Kariyerimin en ağır yenilgilerinden biri

Frutti Extra Bursaspor, EuroCup'ta yoluna devam ediyor. Yeşil-beyazılar, Zeljko Obradovic'in takımı Partizan'ı kupanın dışına itti.

NTV Spor 21.04.2022 - 11:53
Zeljko Obradovic: Kariyerimin en ağır yenilgilerinden biri

EuroCup son 16 turunda Frutti Extra Bursaspor, 'a konuk oldu. Normal süre 84-84 bitti. Bursaspor, maçı uzatmada 103-95 kazanarak çeyrek finale yükseldi.

- Obradovic ne söyledi?

'in yenilginin sorumluluğunu üstlendi. Karşılaşma sonrası basın toplatısında konuşan tecrübeli çalıştırıcı şunları söyledi;

“Bursaspor’u galibiyetlerinden ötürü tebrik ediyorum. Bu, tek maçlık bir eleme sistemiydi. Oyuncularım ve taraftarlar adına üzgünüm. Mağlubiyetin bütün sorumluluğunu alıyorum. Saha içi hakkında detaya girmek istemiyorum. Maçı kolay şekilde bitirme şansımız vardı ama başaramadık. Maçta yaşanan her şeyin sorumluluğunu üstleniyorum. Tecrübeli olan benim, böylece sorumluluk da bende oluyor.

Nasıl olduysa oldu, bizim için kötü oldu. Analiz yapabilirim size ancak detaya girmek istemiyorum. Bir yılımızı boşa harcadık. Buraya çok büyük hedeflerle gelmiştim. Tek maç olduğunu biliyorduk, en iyi şekilde hazırlanmaya çalıştık. Kariyerimin en ağır yenilgilerinden biri. Sezon içinde Sırbistan Kupası Finali hariç her şey iyiydi. Kulübün sahibinin, spor direktörlerinin, profesyonel ekibin ve oyuncuların ne kadar adanmış olduğunu biliyorum.

Soyunma odasına gittim ve ne yapacağımı bilemedim bile. Kafamda böyle biteceğine dair hiçbir hazırlık yoktu. ABA’de playofflar devam ediyor, ders çıkarıp oraya hazırlanma zamanı."

62 yaşındaki Obradovic, takımdan ayrılabileceği yönündeki haberlere ise "Partizan'a 3 yıllık sözleşmeyle geldim. Eğer çalışmamdan mutlu değillerse, yerime daha iyi birini bulacaklarsa hemen gidebilirim. Problem bensem giderim ve ortada problem kalmaz." şeklinde yanıt verdi.

Sayfa Yükleniyor...