Birtan Saka'dan hakemlere tepki

Spor Toto Türkiye Kupası 8'li final ilk maçında Beşiktaş Milangaz'a 87-82 mağlup olarak elenen Aliağa Petkim'in Genel Menajeri Birtan Saka, maçın hakemlerini sert bir şekilde eleştirdi.

NTV Spor 16.02.2012 - 13:32

Basketbolda, Spor Toto Türkiye Kupası 8'li final ilk maçında Beşiktaş Milangaz'a 87-82 mağlup olarak elenen Aliağa Petkim'in Genel Menajeri Birtan Saka, ''Hakemlerin yanlış kararları, maç boyunca oyun düzenimizi ve psikolojimizi etkiledi'' dedi.

Saka, 8'li final maçları öncesinde ''bu tür turnuvalarda favori takım yoktur'' açıklamasının en güzel örneğini Beşiktaş Milangaz maçında yaşandığını, başantrenör Ergin Ataman'ın da müsabakadan sonra Aliağa Petkim'in maçı kazanmayı hak ettiğini söylediğini hatırlattı.

Hakemlerin verdikleri kararlarla, iki uzunlarının ilk periyotta 3'er faul aldığını belirten Saka, ''Bu yanlış kararlar maç boyunca oyun düzenimizi ve psikolojimizi etkiledi. Buna rağmen oyundan kopmadık son periyotta da sayı üstünlüğümüzle karşılama devam ederken, hakemler son dakika içinde Ümit Sonkol ve Plaisted'in atışlarında çok net faulleri vermedi. Bu işler MHK Başkanı'nın 'hakemlerimiz iyi yönetiyor' demesiyle gitmiyor. Üstelik hakemlerin bu kötü yönetimi canlı yayında basketbolseverlerin gözü önünde yaşandı. Üzüntümüz, hak ettiğimiz maçı kötü yönetim sergileyen hakemlerin katletmesidir. Seyir zevki yüksek Türkiye Kupasına yakışan  karşılamaya, tek yakışmayan bu hakem üçlüsün aldığı yanlış kararlardır. Hakemler düdük değil emeğimizi çaldı. Beşiktaş Milangaz maçında emeğimizi çalan hakemler hakkında MHK'nin değerlendirmesinin takipçisi olacağız'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...