Ali Koç açıkladı: Obradovic neden ayrıldı?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Zeljko Obradovic'in takımdan ayrılma sürecini anlattı.

NTV Spor 01.07.2020 - 23:15

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Habertürk'te katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Koç, Fenerbahçe Beko'dan ayrılan Zeljko Obradovic'in ayrılık süreciyle ilgili de konuştu.

''Obradovic seviyeyi çok yükseklere çıkardı''

''Obradovic, Fenerbahçelilerin gönlünden taht kurmuş biri. Fenerbahçe'nin basketbol seviyesini çok yükseklere çıkardı. Fenerbahçe'nin efsanesidir. İnşallah bir gün geri gelir. Ne şanslıyız ki, Obradovic gibi bir hocamız olmuş. Çok iyi bir Fenerbahçelidir.''

''Aralık civarı Obradovic artık bunalmıştı, istifasını sundu''

Aralık civarıydı, bir maç sonrası, beklenmedik bir mağlubiyet, 6-7 sayı son saniyelere önde girdik, maçı verdik. Obradovic de artık bunalmıştı, istifasını sundu. Obradovic'e dedik ki, 'Vazgeçmemeyi sen bize öğrettin. Bu camiaya bunu sen öğrettin. Vazçeçemezsin.' dedik. 'Velev ki kötü sezon geçirdin, ne olacak, senin sonuna kadar arkandayız.' dedik."

''Obradovic'le 3-4 görüşme yaptık''

"Obradovic ile 3-4 görüşme yaptık. 30'u 20'ye çekeceğimizi söyledik, 20'den yukarı çıkamayacağımızı söyledik. Kabul etti. 'Bir aileme sorma ihtiyacım var.' dedi. Sezon açılış tarihini bile istişare ettik. Üzüldük. Herkesten daha çok üzüldük. Keşke Obradovic burada kalsaydı, bizi yerden yere vuruyorlar. Hayatın içinde olan beklenmedik virajlar... "

''Jasikevicius olur, başkası olur...''

''Gherardini kaldı. Başarımızın temel direklerinden biridir. Hummalı bir çalışma yapıyor. Kafasına koydu. Enteresan açıklamalarımız çok yakında olabilir. Jasikevicius, gelecek vaad eden hocalardan biridir. O olur, başkası olur. Çok iyi bir isim olacak''

Sayfa Yükleniyor...