Çin ile işbirliği anlaşması!

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile Çin Basketbol Federasyonu arasında ilişkilerin geliştirilmesi için iş birliği anlaşmasına varıldı.

NTV Spor 17.01.2016 - 22:25

TBF'den yapılan açıklamada, federasyonun genel sekreter yardımcısı Emin Balcı ve Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak'ın, Çin Basketbol Federasyonu'nun davetlisi olarak bu ülkeye gittikleri belirtildi. Çin Basketbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Li Jinsheng ve genel direktörXu Lan ile yapılan görüşmeler sonucunda iki federasyon arasında ilişkilerin geliştirilmesi yönünde iş birliği yapılmasına karar verildiği bildirildi.

TBF Genel Sekreter Yardımcısı Emin Balcı yaptığı açıklamada, "Çin Basketbol Federasyonu yetkililerinden federasyonumuz hakkında duyduklarım beni çok mutlu etti. Özellikle Çin Basketbol Federasyonu'nun genel sekreter yardımcısının 'TBF'yi öncü konuma getiren Türk yöneticilerin dünya ve Avrupa yönetiminde görev almasının olumlu sonuçlarını göreceğiz' demesi gurur vericiydi" ifadelerini kullandı.

Görüşmelerin son derece verimli geçtiğini vurgulayan Basketbol Süper Ligi Direktörü Şenbayrak ise, ''Avrupa'nın ve Asya'nın en güçlü liglerinin ortak çalışması sonucunda her iki lig organizasyonunun da dünyada hatırı sayılır bir yere geleceğini ve takipçi sayılarının yüz milyonlu rakamlara ulaşabileceğini düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...