"Lige ve Avrupa'ya galibiyetle başlamak istiyoruz"

TED Ankara Kolejliler Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Kaan Artun, lige ve Kadınlar Avrupa Kupası’na galibiyetle başlamak istediklerini ifade etti.

NTV Spor 19.10.2012 - 14:36

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin (TKBL) ilk haftasında 20 Ekim Cuma günü deplasmanda Adana Botaş ile karşılaşacak, Kadınlar Avrupa Kupası'nın ilk haftasında ise 23 Ekim Parşembe günü sahasında Saint Amand Hainaut Basket takımını ağırlayacak TED Ankara Kolejliler'de hedef, iki karşılaşmadan da galibiyetle ayrılmak.

TED Ankara Kolejliler Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Kaan Artun,  Türkiye Ligi'nin çok zor ve Avrupa'nın önemli liglerinden biri olduğunu belirterek, kendilerinin de bunun farkında bulunduklarını ifade etti.

Artun, lige deplasmanda Adana Botaş maçıyla başlayacaklarını kaydederek, "Botaş deplasmanı bu ligin en zor deplasmanlarından biri. Tüm hazırlıklarımızı bu doğrultuda yapıyoruz" dedi.

Adana Botaş takımıyla Türkiye Kupası'nda karşılaştıklarını ve kaybettiklerini hatırlatan Artun, "Buradan çıkarmamız gereken dersleri çıkarmaya çalışacağız. Bu maça en iyi şekilde hazır olmak istiyoruz. Fakat hala eksiklerimiz var. Bir oyuncumuz WNBA'da final oynuyor ve henüz aramıza katılamadı. Bir uzun oyuncuyu kadromuza katmaya çalışıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor ama hala bir çözüme ulaştıramadık. Bu da bizi rotasyon açısından zorlayan bir durum. Türkiye Kupası'nda mücadele edip, hep kafa kafaya götürdüğümüz maçları 3'ncü, 4'ncü periyotlarda kaybetmek durumunda kaldık. Bunun nasıl üstesinden gelebileceğimizin cevabını arıyoruz" ifadelerini kullandı.

Artun, Adana Botaş maçının ardından Kadınlar Avrupa Kupası'nda 23 Ekim Perşembe günü de sahalarında Saint Amand Hainaut Basket takımını ağırlayacaklarını anlatarak, bu karşılaşmanın da kendileri için büyük önemi olduğunu vurguladı.

Avrupa'da olmanın her takım için önemli olduğunu dile getiren Artun, "Avrupa basketbolunda Türk takımları çok önemli yerler edinmeye başladı. Biz de bu kupada gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Bunu başarmak için de iç saha maçları çok önemli. İç saha maçlarına ayrı bir önem veriyoruz. Hem ligde hem de Avrupa'da ilk maçlarımıza çıkacağız. Lige ve Kadınlar Avrupa Kupası'na galibiyetle başlamak istiyoruz. Bunu başarabilecek güce de sahibiz" dedi.

TAKIM KAPTANI TUĞÇE CANBAZ
TED Ankara Kolejliler Kadın Basketbol Takım kaptanı Tuğçe Canbaz da, genç bir takım olarak bu sezon hem lig hem de Avrupa'da mücadele vereceklerini belirtti.

Ligde ilk maçlarını deplasmanda güçlü ekiplerden Adana Botaş ile yapacaklarını ifade eden Canbaz, "Rakibimiz Türkiye Kupası'nda bizi mağlup etmişti ama bu lig maçı oradaki gibi olmayacak. Biz oraya kazanmak için gideceğiz. İnşallah kazanıp döneceğiz" diye konuştu.

Canbaz, ilk lig maçının hemen ardından Kadınlar Avrupa Kupası'nın ilk haftasında Ankara'da Saint Amand Hainaut Basket takımıyla karşılaşacaklarını dile getirerek, "İki kulvara da galibiyetle başlamak bizim gibi genç bir takıma büyük moral verecektir. Saint Amand Hainaut Basket takımı bizi tanımıyor, biz de onları tanımıyoruz ama ilk maçın evimizde olacak olması bizim için büyük avantaj. Bu avantajı iyi kullanmak istiyoruz. Genç bir takım olduğumuz için tecrübe eksikliğimiz var. Ancak takımdaki arkadaşlık ortamı çok güzel ve bu da birlikteliği getiriyor. Birlik ve beraberlik olduğu sürece başarı da gelecektir. Biz, bu sene bunu gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...