"Lokavt süresince transfer olmayı düşünmüyorum"

Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, ailesine daha çok zaman ayırmayı istediğini belirterek, bu nedenle NBA'deki lokavt süresince başka bir takımda forma giymeyi düşünmediğini söyledi.

NTV Spor 24.09.2011 - 16:54

Hidayet Türkoğlu'nun ismini taşıyan basketbol ve yüzme okulu, 2011-2012 sezonunu, Ümraniye'deki Athetic Performance Center'da, yıldız oyuncunun da katıldığı törenle açtı.

Burada çocuklarla sohbet eden ve antrenmana katılan Türkoğlu, basın mensuplarının da sorularını yanıtladı.

Hidayet Türkoğlu, Türkiye'de sporun gelişimine katkıda bulunmayı istediğini ve bu amaçla okulu hizmete açtıklarını dile getirdi.

Okulun iyi bir tesise sahip olduğunu kaydeden Türkoğlu, "Amacımız spora en iyi şekilde faydalı olabilmek. Bunu başarabilirsek çok mutlu oluruz" dedi.

Çarşamba günü ABD'ye döneceğini ve NBA'deki gelişmeleri yakından izleyeceğini kaydeden Hidayet Türkoğlu, "Son 2,5 yılda yoğun tempo nedeniyle aileme çok zaman ayıramadım. Lokavt dönemini bir fırsat olarak değerlendirip, kızıma, aileme daha çok zaman ayırmak istiyorum. Antrenmanlarımı orada yapacağım. İnşallah bu süre de en kısa sürede sonuçlanır" şeklinde konuştu.

Beko Basketbol Ligi'ne, NBA'de oynayan bazı oyuncuların transferine ilişkin ise Türkoğlu, "Çok kaliteli oyuncular geldi. Türkiye'deki ligin kalitesi de mutlaka bu oyuncularla artmıştır. İyi performans sergileyeceklerine inanıyorum. Tüm arkadaşlarımın sakatlıksız bir sezon geçirmelerini diliyorum. Ancak ben, lokavt süresince bir takıma transfer olmayı düşünmüyorum" diye konuştu.

Hidayet Türkoğlu, (A) Milli Basketbol Takımı'na ilişkin yöneltilen soruları ise yanıtlamaktan kaçındı.

Sayfa Yükleniyor...